Çanakkale Belediyesi Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımlandı

Çanakkale Belediyesi , zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarında istihdam etmek üzere 10 personel alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilanın detayları haberimizde.

Çanakkale Belediyesi Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımlandı

Son dakika haberi: Çanakkale Belediyesi itfaiye eri ve zabıta memuru alım ilanı yayımladı.

Bugün yayımlanan ilanda Çanakkale Belediyesi, zabıta kadrosunda istihdam etmek üzere lisans mezunu 5, itfiaye eri kadrosunda istihdam etmek üzere ön lisans mezunu 5 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Alınacak Kadro Unvanı

Adedi

Niteliği

Cinsiyeti

KPSS

Türü

İtfaiye Eri

5

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulundan Mezun olmak ve En az (C) sınıfı Sürücü Belgesi sahibi olmak

Erkek

KPSSP93

En az 70

Zabıta Memuru

5

Herhangi bir Lisans programından

Mezun olmak ve En az (B) Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak

Erkek/Kadın

KPSSP3

En az 70

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir.

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.
 • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
 • Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • Zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
 • İtfaiye eri ve Zabıta Memuru kadrolarına atanacaklar için İtfaiye ve Zabıta teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak.
 • Zabıta Memuru kadrolarına atanacaklar için son beş yıl içerisinde YDS İngilizce sınavından en az (D) seviyesinde puan almış olmak

BAŞVURU

Çanakkale Belediyesi personel alımı başvurusu 11 Şubat günü başlayacak.

Yukarıdaki evraklarla alınacak başvurular başladığı anda ve yeni zabıta ile itfaiye eri alım ilanları geldiğinde bildirimle haberdar olmak için kamubulteni.com mobil uygulamasını indirin.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN