BTK Uzman Yardımcısı Başvuru Sonuçları Açıklandı - KPSS En Yüksek, En Düşük Puanlar Belli Oldu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun Bilişim Uzman Yardımcılığı giriş sınavı için sınava girmeye hak kazanan adayların listesi yayımlandı.

BTK Uzman Yardımcısı Başvuru Sonuçları Açıklandı - KPSS En Yüksek, En Düşük Puanlar Belli Oldu

BTK'nın resmi sayfasından yapılan açıklamada, adayların sonuçlara resmi sayfadan erişim sağlayabileceği kaydedilirken, sınavın 27 Mart 2021 tarihinde gerçekleşeceği, sınava katılmaya hak kazanan adayların HES kodlarını 15-18 Mart tarihleri arasında [email protected] adresine göndermesi gerektiği kaydedildi. BTK'nın resmi sayfasından yayımlanan duyuruda ayrıca şu ifadeler görüldü:

-    Bilişim Uzman Yardımcılığı giriş sınavına başvuran adaylardan 2019 ve 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak kaydıyla en yüksek puandan düşük puana sıralama yapılması suretiyle yazılı alan sınavına katılmayı hak kazananların listesi belirlenmiştir.

-    Bilişim Uzman Yardımcılığı yazılı alan sınavları Kurumumuz merkez binasında (Eskişehir Yolu 10. Km. No: 276 Çankaya/ANKARA) yapılacaktır.

-    Yazılı alan sınavına katılacak adaylar HES kodlarını 15 – 18 Mart 2021 tarihleri arasında [email protected] adresine TC Kimlik No’ları ile birlikte göndermelidir. HES kodunun geçerlilik tarihinin sınavın yapılacağı gün veya daha ileri tarihli olması gerekmektedir.
-    Sosyal Bilimler ve Hukuk alanlarında yapılacak yazılı sınav 27 Mart 2021 Cumartesi günü saat 10:30’da başlayacaktır.
-    Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği alanlarında yapılacak yazılı sınav 27 Mart 2021 Cumartesi günü saat 14:00’de başlayacaktır.
-    Adayların yazılı sınava giriş belgeleri daha sonra Kurumumuz web sayfasından yayınlacak olup sınav giriş belgesi yanında olmayan aday sınava alınmayacaktır.
-    Adayların güvenlik kontrolü ve salonlara yerleşim için sınavdan 60 dakika önce Kurum Binasında hazır olmaları beklenmektedir.
-    Adaylar fotoğraflı (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, pasaport ve sürücü belgesi) bir kimlik belgesi ile gelmelidir.
-    Adayların, yanlarında her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, anahtarlık, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük (alyans hariç), broş ve diğer takılar, her türlü plastik, cam eşya ve metal içerikli eşyalar, her türlü elektronik/mekanik cihaz ve her türlü müsvedde kâğıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar, cetvel, pergel, açıölçer ve benzeri araçlar ile sınav binalarına girmesine izin verilmez. Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav sırasında ya da sınavdan sonra bu tür cihazları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılır.
-    Adaylar yanlarında herhangi bir haberleşme cihazı ile sınav salonuna alınmayacaklardır. Bu nedenle sınav yapılacak binaya bu tür cihazlar getirilmemelidir.
-    Adaylara sınavda kullanacakları kalem, silgi ve kalemtıraş Kurumumuz tarafından verilecektir.
-    Adaylar sınav başlama saatinden en geç 15 dakika önce sınav binasına girmiş olmalıdır. Aksi takdirde geç gelen adaylar sınava alınmayacaktır. Belirtilen süreden sonra geldiği için sınava alınmayan adaylar, sınava alınmamaları nedeniyle hiçbir hak iddia edemezler.

İlgililere duyurulur.

KPSS TABAN-TAVAN PUANLAR İÇİN https://www.btk.gov.tr/duyurular/bilisim-uzman-yardimciligi-giris-sinavina-katilmaya-hak-kazanan-adaylar ADRESİNİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.