Bingöl Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı için Başvurular 22 Haziran'da Başlayacak

Bingöl Belediye Başkanlığı'na lise, önlisans, ve lisans düzeyinden kadın-erkek zabıta memuru alımı için başvuru tarihleri ve şartları açıklandı.

Bingöl Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı için Başvurular 22 Haziran'da Başlayacak

Bingöl Belediye Başkanlığı'na lise, önlisans, ve lisans düzeyinden kadın-erkek zabıta memuru alımı için başvuru tarihleri ve şartları açıklandı.

23 Mayıs 2020 Cumartesi 16:50
Bingöl Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı için Başvurular 22 Haziran'da Başlayacak

Bingöl Belediye Başkanlığı'nın zabıta memuru alımı yapacağına dair resmi duyuru Resmi Gazete, BİK ve çeşitli kamu kurum kuruluşların sayfalarında yer alırken, ilgili resmi duyuruda zabıta memuru alımına dair, "Bingöl Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır." denildi.

Başvuru yapacak adayların en az lise ve dengi okullardan mezun olması, KPSS ile ilgili 70 puan şartını yerine getirmesi ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerektiğine yer verilen resmi duyuruda, başvuru işlemlerinin 22 Haziran ile 26 Haziran 2020 tarihleri arasında Belediye Başkanlığına şahsen başvuru şeklinde gerçekleşeceğine de yer verildi.

Resmi duyuruda başvuru şartları aşağıdaki gibi oldu: 

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI
a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lise 2018-KPSSP94, Önlisans 2018-KPSSP93 ve Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
c) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
d) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
e) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru sürecine dair detaylı bilgiye erişim sağlamak için resmi sayfa ziyaret edilebilir. Yeni memur alımı haberleri, gündemdeki son dakika gelişmeleri ve daha fazlasını takip etmek için tıkla ve katıl.

Son Güncelleme: 23.05.2020 17:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Tuba 2020-05-23 22:25:36

Yahu torpilciliği bari bu kadar çaktırmasaydınız arkadaş zabıta memurluğuna özellikle inşaat ve elektrik-elektronik mühendisliği nedir ya en olmadı siz direkt isim yazın kendinizi de bizide bu dertten kurtarın yazıklar olmasın

Avatar
Soner 2020-05-23 18:01:33

Orta okul mezunu neden olmuyor saçmalık

Avatar
Vatandaş 2020-05-23 18:02:43

Dayısı olan yaşadı

Avatar
Gürsel öz 2020-05-23 19:25:08

Zabıta memurunu, inşaat mühendisi mi?

Avatar
mustafa12 2020-05-23 22:56:43

zabıta alımında aranan şartlara bak İnşaat mühendisi ve Elektrik Elektronik mühendisliği yuh size Allahınızdan bulun kimlere peşkeş çekiyorsunuz bu kadroları

Avatar
mağdur 2020-05-24 00:08:41

30 yaş sınırı nedir ya

Avatar
Tuncay 2020-05-24 14:16:19

Yaş sınırı yaş sınırı. Bu nedir!