Başvurusu Başladı: 12 Üniversiteye Rektör Atanacak

YÖK tarafından bir açıklama yapıldı ve 12 üniversiteye rektör ataması yapılacağına yer verildi. İşte Rektör alımında başvuru bilgileri.

Başvurusu Başladı: 12 Üniversiteye Rektör Atanacak

12 üniversiteye rektör ataması olacak.

Yükskeöğretim Kurulu tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 12 üniversiteye rektör ataması yapılacağına yer verildi. YÖK resmi internet adresi üzerinden yayımlanan duyuruda 12 üniversiteye rektör ataması yapılması için başvuruların alınacağına yer verildi. 

REKTÖR ATAMASI YAPILACAK ÜNİVERSİTELER

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi,

Ardahan Üniversitesi,

Artvin Çoruh Üniversitesi,

Batman Üniversitesi,

Bitlis Eren Üniversitesi,

Gümüşhane Üniversitesi,

Hakkari Üniversitesi,

İzmir Demokrasi Üniversitesi,

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi,

Kırklareli Üniversitesi,

Kilis 7 Aralık Üniversitesi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi

SON BAŞVURU TARİHİ

Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş şartları taşıyan adaylar, bugünden itibaren 31 Ocak 2021 Perşembe günü mesai bitimine kadar YÖK Başkanlığına başvuruda bulunabilecek.

Başvurular bizzat veya posta ile yapılabileceği gibi "[email protected]" adresine elektronik posta yoluyla da gerçekleştirilebilecek.

Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduklarına dair belge ile Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde bulunan, "Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak" şartını sağladığını gösterir belge  vediğer dokümanlarla başvuru yapılacak.