Başvurular E Devlet'ten: İçişleri Bakanlığı Kamu Personel Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı

İçişleri Bakanlığı 2020 yılı kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda 30 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru tarihi ve şekli yazımızda.

Başvurular E Devlet'ten: İçişleri Bakanlığı Kamu Personel Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı

İçişleri Bakanlığı 2020 yılı kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda 30 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru tarihi ve şekli yazımızda.

22 Ekim 2020 Perşembe 22:31
Başvurular E Devlet'ten: İçişleri Bakanlığı Kamu Personel Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı

İçişleri Bakanlığı personel alacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı kadrosunda istihdam etmek üzere İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfına kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Biz de Kamu Bülteni sayfası olarak bu yazımızda bakanlık bünyesine yapılacak kamu personeli alımının başvuru bilgilerine yer verdik.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı kadrosuna yapılacak personel alımına başvuru yapan ve mülakata çağrılan adaylar, 08-11 Aralık 2020 tarihleri arasında Ankara’da sözlü sınava alınacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

- Giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(01/01/1985 tarihinden sonra doğanlar),

- Sınavın yapılacağı dönemde son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP23” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 120 kişi içerisinde bulunmak (120 inci aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır).

BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

İçişleri Bakanlığı kamu personeli alımında başvurular internet üzerinden alınacak. Konu ile ilgili İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Adaylar; Bakanlığımızın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan “2020-2021 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile 02-06 Kasım 2020 tarihleri arasında erişip, elektronik ortamda doldurarak müracaat edeceklerdir. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir"

İlana başvurular 2 Kasım 'da başlayacak. 

- Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağından, adayların www.turkiye.gov.tr hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebileceklerdir

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.