Başvuru Formu Yayımlandı: Danıştay Personel Alımı Başvurusu Başladı

Danıştay Başkanlığı en az lise mezunu personel alımı yapıyor. Başvuru formu bugün yayımlandı ve personel alım ilanına başvurular bugün başladı.

Başvuru Formu Yayımlandı: Danıştay Personel Alımı Başvurusu Başladı

Danıştay personel alımı başvurusu başladı.

Danıştay Başkanlığı tarafından geçtiğimiz hafta bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu adaylar arasından kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Geçtiğimiz hafta yayımlanan ilana başvurular bugün başladı. 

Başvuru formu yayımlandı ve başvurular başladı. Biz de Kamubulteni.com olarak bu haberimizde personel alımı detaylarına ve başvuru şekline yer verdik.

KADROLAR

Danıştay Başkanlığı Hizmetli olarak çalıştırılmak üzere 19, Sağlık Teknisyen Yardımcısı olarak çalıştırılmak üzere 2, Aşçı olarak çalıştırılmak üzere 3, Garson olarak çalıştırılmak üzere 2 ve  Bulaşıkçı olarak çalıştırılmak üzere 2 personel alıyor.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Tüm kadrolar için aranan genel şartlar şu şekilde;

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
 • Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin Genel Şartlar başlıklı 5’inci maddesinin 1’inci fıkrasının b bendinde yer alan "İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak" hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1984 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)
 • 2018-KPSS lisans ve 2018-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
 • Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

HER KADRO İÇİN İSTENEN ÖZEL ŞARTLAR

Garson

 • Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak veya lise ve dengi okullardan mezun olup garson bonservisine veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Garson bonservisine sahip olanlar ile “Garson” statüsünde iki yıl çalışmış olanlar; Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödemek suretiyle Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesini ibraz etmeleri zorunludur.)

Aşçı

 • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
 • Aşçılıkla ilgili en az meslek lisesi mezunu olmak veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak,
 • Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Aşçı” statüsünde iki yıl çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi zorunludur.)

Bulaşıkçı

 • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Sağlık Teknisyen Yardımcısı

 • Meslek liseleri veya Teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Hizmetli

 • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte 01/07/2019 Pazartesi günü saat: 17:00’a kadar şahsen yapılacak. 

 • Başvuru Formu
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • 2018 yılı KPSSP3, KPSSP93 veya KPSSP94 puan türünden birini içeren, üzerinde doğrulama kodu bulunan KPSS sonuç belgesi
 • Diploma aslı ve fotokopisi veya okul ya da noter onaylı sureti veya e-devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi ve fotokopisi,
 • Garson hizmetinde çalıştırılacak Destek Personeli başvurusunda bulunacaklar için; Garson bonservisi veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesi veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu gösterir belge. (Garson bonservisine sahip olanlar ile “Garson” statüsünde iki yıl çalışmış olanlar; Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödemek suretiyle Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.)
 • Aşçılık hizmetinde çalıştırılacak Destek Personeli başvurusunda bulunacaklar için; Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olduğuna dair belge veya ilgili branşa ilişkin sertifika ve Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğuna dair belge. (Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğuna dair belgeye ilişkin olarak Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Aşçı” statüsünde iki yıl çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir.)

AŞÇI Başvuru Formu

Bulaşıkçı Başvuru Formu

Garson Başvuru Formu

Hizmetli Başvuru Formu

Sağlık Teknisyen Yardımcısı Başvuru Formu

İlana başvurular Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresinde alınmaktadır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmez.

İlana başvuracak diğer adaylarla  bilgi alış verişi yapmak için TIKLAYIN

MEMUR ALIMLARINDAN HABERİNİZ OLSUN İSTİYORSANIZ MOBİL UYGULAMAMIZI AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN