Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK ) 100 Memur Alımı Başladı!

BDDK'nın Devlet Personel Başkanlığı ve resmi web sitesi üzerinden yayınlanan 100 kişilik personel alımına başvurular başladı.İlana kimler başvuruabilir,başvuru şartları nelerdir gibi detaylar haberimizde.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK ) 100 Memur Alımı Başladı!

Devlet Personel Başkanlığı resmi web sitesi üzerinden 21 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan ilanda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) ,100 adet personel alımı yapacağını açıkladı. Yayımlanan ilanda verilen bilgiye göre, ilgili pozisyonlara başvurular 27 Şubat 2017 tarihinde başlayacak olup 10 Mart Cuma saat 16:00’ya kadar devam edecektir.

Alım yapılacak kadrolar ise;

-45 Bankacılık Uzman Yardımcısı

-45 Yeminli Murakıp Uzman Yardımcısı

-10 BDDK Uzman Yardımcısı

İlana Başvuracak Adaylarda Aranılan Şartlar Nelerdir?

-01.01.2017 tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak

-Askerlik ile ilişkisi bulunmamak,muazzaf olarak yapmış olması veya belirli bir süre tecilli olması

-İlanda açıklanan kadrolara yeterli şartı sağlayan adayların KPSS’nin ilgili puan türünden en az 70 puan alması gerekmektedir.

-Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırmasında kamu hizmetine atanmasına engel bir durumu bulunmamak.

45 Kişilik Bankacılık Uzman Yardımcısı Pozisyonuna Kimler Başvurabilir?

Açıklanan bu pozisyonda iki farklı alanda çalıştırılmak üzere personel alımı yapılacağı açıklandı.Görevlendirme yapılması düşünülen alanlar  hukuk,bankacılık ve bilişim alanıdır.

Bankacılık Alanındaki pozisyona başvuracak olan adayların;

-Üniversite ve yüksekokulların en az 4 yıllık eğitim veren bankacılık, bankacılık ve finans, istatistik, endüstri mühendisliği bölümünden mezun olması

-2015 ve 2016 tarihinde yapılan KPSS sınavının KPSSP22, KPSSP35, KPSSP40, KPSSP45, KPSSP53, KPSSP56 veya KPSSP71 puan türlerinin herhangi Kaçak Bahis birinden 70 puan almış olmak ve sınav sonucunda açıklanan puan türüne göre en yüksek 340 kişi içerisinde yer almak

Hukuk Alanında Başvuruda Bulunacak Olan Adayların;

-Hukuk fakültesinden mezun olmak,son başvuru tarihine kadar avukatlık ruhsatına sahip olmak ve ‘’ KPSSP11, KPSSP20, KPSSP21, KPSSP79 veya KPSSP103” puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmak ve en yüksek puanlı 160 kişi içerisinde bulunmak.

Bilişim Alanında Başvuruda Bulunacak Olan Adayların;

-Bilgisiyar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümlerinden mezun olmak,

-KPSSP4, KPSSP5, KPSSP6, KPSSP7, KPSSP8, KPSSP16, KPSSP17, KPSSP18, KPSSP25” puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmak

Bu ilandaki kadrolara başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak yapacaklar. Bu yol dışında başvuru yapan adayların başvurularının kabul edilmeyeceği açıklandı.

Yayımlanan ilanın detaylarına ulaşmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA