Bakanlık bünyesine en az lise mezunu daimi kadrolu 3.386 personel alımı yapılacak

Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan hastanelere en az lise mezunu olması şartıyla daimi kadroda toplamda 3.386 güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

Bakanlık bünyesine en az lise mezunu daimi kadrolu 3.386 personel alımı yapılacak

Bakanlık bünyesine en az lise mezunu daimi kadrolu 3.386 personel alımı yapılacak 

Seçim senesi olması sebebiyle bakanlıklardan personel alım haberleri gelmeye devam ediyor. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada sağlık bakanlığı bünyesinde bulunan hastanelerde görevlendirmek üzere  en az lise mezunu olması şartıyla daimi kadroda toplamda 3.386 güvenlik görevlisi alımı yapılacağını duyurdu. 

Başvurular online 

Şartların tamamını taşıyan adaylar, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 22/03/2023 – 27/03/2023 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yaparak başvurularını yapabileceklerdir.

Başvuru Genel Şartları Neler ?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (22/03/1983 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).
  • Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.
  • Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).
  • İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
  • 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

Kadro dağılımı 

Bakanlık bünyesine en az lise mezunu daimi kadrolu 3.386 Güvenlik görevlisi alımı ilanının tam metnine ulaşmak için TIKLAYIN