Bakanlık 4 bin 958 daimi kadrolu kamu personeli alıyor

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde temizlik görevlisi pozisyonunda istihdam edilmek üzere ülke genelinde toplamda 4 bin 958 daimi kadrolu kamu personeli alınacak..

Bakanlık 4 bin 958 daimi kadrolu kamu personeli alıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık alanında alım bekleyen personellere alım müjdesi verdi.Koca, yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde temizlik görevlisi pozisyonunda istihdam edilmek üzere ülke genelinde toplamda 4 bin 958 daimi kadrolu kamu personeli alınacağını duyurdu. 

Başvurular İŞKUR üzerinden online olacak

Adaylar İŞKUR e-şube üzerinden giriş yaparak başvurularını 22 - 27 Mart 2023 tarihleri arasında yapabilecekler. 

Kadro Dağılımı 

Başvuru Genel Şartları Neler ?

  • T.C vatandaşı olmak
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. 
  • Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (22/03/1983 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).
  • Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.
  • Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).
  • İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
  • 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.
     

Sağlık Bakanlığı 4 bin 958 daimi kadrolu kamu personeli alımı ilanının detaylarına ulaşmak için TIKLAYIN