AYM KPSS'siz ve 60 KPSS ile Kamu Personeli Alımı

Anayasa Mahkemesi bünyesine en az ilkokul mezunu adaylar arasından kadrolu personel alımı için ilanlar yayımlandı. İŞKUR 'da yayımlanna ilanlar haberimizde.

AYM KPSS'siz ve 60 KPSS ile Kamu Personeli Alımı

Anayaasa Mahkemesine personel alımı.

Türkiye İş Kurumu resmi internet sayfası aracılığıyla bugün ilan yayımlandı. İŞKUR kamu grubu personel alım ilanları kısmında yayımlanan ilanda Anayasa Mahkemesi bünyesine KPSS şartı olmadan işçi ve personel alımı yapılacağı bildirildi. Farklı kadrolara yapılan personel alımında detaylar haberimizde.

ALIM YAPILAN KADROLAR

İŞKUR 'da yayımlanan ilanlarda Anayasa Mahkemesi temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, bahçe bakım elemanı, garson ve diğer teknisyen tekniker kadrolarına personel alımı yapacağını duyurdu. 

İşte İŞKUR 'da yayımlanan ilanlar >>

BİR KADRO İÇİN KPSS ŞARTI

Yayımlanan bu ilanlardan sadece teknisyen ve teknikerler kadrosuna yapılan alımda KPSS şartı aranmaktadır. Bu kadroya başvuru yapacak adayların KPSS 'den en az 60 almış olması gerekmektedir. Diğer kadrolar için KPSS şartı aranmamaktadır. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde;

 • Türk vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • Özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak,
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
 • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),
 • Adayların Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
 • Görevini devamlı yapmaya engel sağlık problemi bulunmamak,
 • Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak,
 • Başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

BAŞVURU ŞEKLİ

AYM kamu personeli alımına başvurular İŞKUR üzerinden alınmaktadır İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir. 

https://esube.iskur.gov.tr

Yukarıdaki linke tıklayın ve açılan sayfada İŞ ARAYAN kısmından giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra KARŞINIZA ÇIKAN EKRANDA İŞ İLANLAR yazan kısma tıklayın.

Son olarak aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranda aşağıdaki gibi İŞYERİ UNVANI yazan kısma ANAYASA MAHKEMESİ yazın ve ARA butonuna tıklayın.

ARA butonuna tıkladığınıza ilanlar aşağıda sıralanacaktır. 

TÜM KAMU İLANLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN