Askeri Personel Alımı Hakkında Hulusi Akar'dan Açıklama

Milli Savunma bakanı Hulusi Akar'dan kuvvet komutanlıklarına askeri personel alımı hakkında açıklama geldi. geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Bakan Akar önemli ifadeler kullandı.

Askeri Personel Alımı Hakkında Hulusi Akar'dan Açıklama

Hulusi Akar'dan askeri personel alımı hakkında açıklama.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yaptığı son açıklamasında, TSK bünyesine askeri personel alımlarına değindi ve önemli bilgiler verdi. Bakan Akar, yaptığı açıklamada profesyonel askerliğe geçiş için de detayları aktarırken, “Profesyonel askerlik zaten var. Bizim uzman çavuş ve erbaş alımlarımız devam ediyor. Jandarma, 2020’den itibaren er alımı yapmayacak. TSK için er alımına devam ediyoruz, edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

SORUN ÇÖZÜLECEK

Bakan Akar açıklamasının devamında, 2010-2018 yılları arasında bakaya kalanlar, sevk ve erteleme ile firar gibi nedenlerle askerliğini yapmayanlar için bedelli askerliğin ihtiyaç olduğunu söyleyerek, “Bu şekliyle, bu yasayla inşallah bütün problemler hallolacak, her şey hale yola girecek. Ülkemiz ve millet için hayırlı olacak. Amaç hasıl olur. Olur tabii olur. Zamanla doğru bir noktaya geliriz” ifadelerini kullandı.

TSK içindeki FETÖ'cülerin temizlenip temizlenmediği konusuna da değinen Bakan Akar bu yöndeki soruya şu şekilde cevap ilbet verdi:  “Yok, söyleyebilir miyiz temizlendi diye. Yok tabii bunun için mücadeleye devam edeceğiz. İnşallah biz bunun sonunu getireceğiz. Bunun lamı cimi yok” yanıtını verdi. Akar, bedelli askerlik konusunda, 21 günlük temel eğitimdeki ısrarın alt seviyedeki rahatsızlığı dindirmek amacını taşıyıp taşımadığı konusunda da, “Hayır hayır, ayrı bir konu var. Her şey anlatıldığı ve inceleme yapıldığı zaman bu sonuca gelindi. Ketler, datalar konuldu, biz fact’leri ortaya koyuyoruz”

ER ALIMI YAPILMAYACAK

2029'ye kadar Jandarma'ya er alınacağını da söyleyen Akar, profesyonel askerliğe geçilmesi ile birlikte Jandarma'ya 2020'den sonra er alımı olmayacağını söyledi. Bakan, diğer kuvvet komutanlıklarına er alımı olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyledi.

ER-UZMAN ERBAŞ-ASTSUBAY VE SUBAY ALIM İLANLARI YAYIMLANDIĞI ANDA BİLDİRİM ALMAK İÇİN KAMU BULTENİ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİN.

Kamubulteni.com  | Ankara