Anadolu Üniversitesi KPSS ve Dil Puanı Şartlı 3 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinden bir personel alımı yapılacağı duyuruldu.İlanda Anadolu Üniversitesinin Bilgi İşlem Dairesinde istihdam edilmek üzere 3 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu.Adayların KPSS P3 puanının yüzde 70 i ve dil puanının yüzde 30 u alınarak bir puan sıralaması oluşturulacak.Daha sonra adaylara mülakat yapılacak.İlan ile ilgili diğer detaylar haberimizde.

Anadolu Üniversitesi KPSS ve Dil Puanı Şartlı 3 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde bir sözleşmeli alım ilanı yayınlandı. İlanda Anadolu Üniversitesinin 3 sözleşmeli personel alımı yapacağı açıklandı. Adaylar üniversitenin bilgi işlem dairesi bünyesinde bilgi işlem personeli olarak istihdam edilecek. İlanda KPSS puan şartı ve dil puanı şartı mevcut. Adayın 2016 KPSS P3 puan türünden aldığı puanın yüzde 70 i ile (KPSS puanı olmayan adayların KPSS puanı 70 olarak kabul edilecek.) dil puanının yüzde 30 u alınarak yeni bir puan oluşturulacak. Adaylara bu yeni puana göre sözlü sınav yapılacak . Başvuru yapacak adaylardan ayrıca en az 3 yıllık bir mesleki tecrübelerinin olduğunu belgelemeleri isteniyor. Mesleki tecrübe sürelerinde lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmet süreleri dikkate alınacak. Başvurular 15 Mart 2017 Çarşamba günü başladı 29 Mart 2017 Çarşamba günü sona erecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

 1. Türk vatandaşı olmak
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 3. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak
 4. 4 yıllık eğitim veren fakültelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından Piabet mezun olmak
 5. 4. Maddedeki bölümler dışında 4 yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak
 6. Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirmesi ve bu sürecin yönetimi konusunda en az 3 yıllık deneyim sahibi olmak.
 7. Bilgisayar ve çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgeleyebilmek.

ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER NELERDİR?

 1. Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak hizmet dökümü
 2. Güncel program dillerinden en az ikisini bildiğini gösteren belge
 3. 2 adet fotoğraf
 4. 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 Sınav Sonuç Belgesi Örneği (KPSS Sonucu olmayan adayların puanı 70 olarak kabul edilecek.)
 5. Yabancı dil puanını gösteren belge (Yabancı dil puanı olmayan adayların puanı 0 kabul edilecek.
 6. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

Başvuru yapmak isteyen adaylar 29 Mart tarihine kadar başvurularını üniversitenin resmi internet sitesinde duyurular bölümünde bulunan formu doldurup istenilen belgeler ile birlikte ‘’ Anadolu Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı – Yunusemre Kampüsü Eskişehir’’ adresine şahsen ve posta yoluyla yapabilecekler. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek. KPSS P3 puan türünün yüzde 70 i ve yabancı dil puanının yüzde 30 u alınarak oluşturulan puana göre istihdam edilecek aday sayısının on katına kadar olan adayla sözlü sınav yapılacak. Adayların puan sıralaması sözlü sınav yeri ve tarihi başvuru bitim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde üniversitenin resmi internet sitesinden ilan edilecek. Adaylara başka bir tebligat yapılmayacak.

Detaylı bilgi için

Kamubulteni.com KONYA