Alay Hamzaçebi: "Hijyen Ürünleri Satan İşletmelerin İndirim Yapması Gerekiyor"

Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Alay Hamzaçebi önemli bir açıklama yaptı ve coronavirüs tedbirleri ile uyarılara yer verdi.

Alay Hamzaçebi: "Hijyen Ürünleri Satan İşletmelerin İndirim Yapması Gerekiyor"

Hamzaçebi'den önemli açıklama.

Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Alay Hamzaçebi 'den açıklama. Büro-İş olarak bir basın açıklaması yapan Hamzaçebi, coronavirüs tedbirleri hakkında açıklamada ve önemli uyarılarda bulundu. 

"2019 Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Antarktika hariç tüm kıtalara yayılan Türkiye dahil 170'ten fazla ülkeye yayılan Koronavirüs (Kovid-19) adı verilen hastalığa yol açan, tüm dünyayı tehdit etmeye devam edip binlerce kişinin ölümüne neden Koronavirüs Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilmiştir." ifadeleri ile sözlerine başlayan Hamzaçebi, şu ifadeleri kullandı:

"Küresel düzeyde hızla yayılım gösteren Koronavirüs’ünden korunmada en önemli yöntem el temizliğidir. Kamu sağlığına yönelik, en önemli ve temel koruma yöntemi, bireylerin genel hijyen kurallarına azami özen göstermesinden geçmektedir.

Koronavirüs’ünün ülkemizde görülmeye başlaması ve ölümcül vakalara sebebiyet vermesi nedeniyle vatandaşlarımızın temizlik ürünleri satan market ve iş yerlerine akın ettiği ve gereğinden fazla stok yaptığı, bu durumu fırsat bilen işletmelerin karlarını maksimize etmek için fiyatlara aşırı zam yaptıkları bilinmektedir. Unutulmamalıdır ki başkalarının fazla stok yaparak yada fiyat artışı dolayısıyla gelir düzeyi düşük olanların hijyen malzemelerine ulaşamaması, ulaşanları korumayacaktır. Korunamayan ve virüs taşıyan kimseler er yada geç korunduğunu sanan kimselere mutlaka bu virüsü bulaştıracaklardır."

"TEDBİR VE UYARILAR"

“Komşun sağlıklı değilse; sağlıklı değilsin.” sloganı ile toplum olarak birlikte sağlık açısından güvende olmak adına; 

Büro-İş Sendikası olarak bütün üyelerimize, vatandaşlarımıza ve iş yeri sahiplerine çağrı yapıyoruz.  

-Çok geç olmaması adına başta toplum sağlığı olmak üzere kendi ve yakınlarınızın sağlığı için hijyen malzemeleri satan işletme sahiplerinin fiyatlarda zam değil aksine indirim yapmalarını gerektiğini,

-Vatandaşlarımızın gereğinden fazla dezenfektan, kolonya, sabun, maske, plastik eldiven gibi hijyen malzemelerini stoklamamasını, gelir düzeyi düşük olan ve hijyen malzemesi satın alamayanlar ile elinizde bulunan malzemeleri paylaşmanız gerektiği hususlarını kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

KAMUBULTENİ.COM  |ANKARA