Akseki Belediyesi Mimar ve Mühendis Alımı Yapacak

Antalya Akseki Belediye Başkanlığı'na mühendis ve mimar alımı yapılacak.

Akseki Belediyesi Mimar ve Mühendis Alımı Yapacak

Antalya Akseki Belediye Başkanlığı'na mühendis ve mimar alımı yapılacak.

23 Mart 2021 Salı 22:11
Akseki Belediyesi Mimar ve Mühendis Alımı Yapacak

Akseki Belediye Başkanlığı'nca yayımlanan resmi duyuruda, kuruma memur alımı yapılacağı, ilgili alım için başvuru yapmak isteyen adayların KPSS en az 70 puan şartının yanı sıra unvanlara göre belirlenen özel şartlar ile genel şartları da yerine getirmesi gerektiği kaydedildi. Belediye Başkanlığı'nın resmi sayfası ve Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruda, başvuru işlemlerinin 15 Nisan 2021 tarihinde başlayacağı belirtilirken, işlemlerin 22 Nisan 2021 tarihine kadar mesai saatleri içerisinde yapılacağı vurgulandı. İlgili alım için adaylarda aranacak genel ve özel şartlar şu şekilde sıralandı:

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR:
Belediyemizin boş memur kadroları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar aşağıdadır.
1 - BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:
İlan Edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
1. Türk Vatandaşı Olmak,
2. Kamu Haklarından Mahrum bulunmamak,
3. Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ikasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
4. Erkek Adaylar için Askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya Askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmeti yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,
2 - BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI
a) İlan edilen kadrolar için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak
kadroların karşısındaki puan türünden belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
b) 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
c) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
d) İngilizce YDS’de en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak,

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.