Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı KPSS Şartlı Dolgun Ücretle 52 Kişi Alacak!

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın 1500 kişilik ASDEP görevlisi alınacağını açıkladıktan sonra,ilk alımın hangi ile yapılacağı belli oldu.Alım yapılacak ilana başvuru şartları nelerdir,kimler başvurabilir gibi detaylar haberimizde.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı KPSS Şartlı Dolgun Ücretle 52 Kişi Alacak!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Fatma Betül Sayan Kaya,geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda ASDEP programı kapsamında 1500 kişiye istihdam sağlanacağını belirtmişti.Hatay İl Müdürlüğü,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 1500 kişilik dev ASDEP projesi  kapsamında 52 adet kamu personeli alacağını açıkladı.

Sosyal Hizmet Merkezleri’nde görevlendirmek üzere alınacak olan 52 kişinin,danışma ve yönlendirme memuru olarak çalışacağı açıklandı.Alınacak 52 kişi ise çevre illerde görevlendirilecek.Bu iller ise;Antakya Sosyal Hizmetler Merkezi’nde 40 ve İskenderun Sosyal Hizmetler Merkezi’nde 12 Kişi olarak açıklandı.Alımı yapılması düşünülen 52 kişilik istihdam projesine başvurular 6 Mart 2017 tarihinde başlayacak olup 17 Mart 2017 tarihinde sona erecektir.

Hatay İl Müdürlüğü’nün Aile ve Sosyal Hizmet Merkezleri’nin açmış olduğu 52 kişilik kadroya başvuracak adaylarda aranılan şartlar ise;

*Kamu Personeli Seçme Sınavı’na 2015 ve 2016 Betsmove yıllarında girmiş olmak ve KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almak,

*Adli sicil kaydının adli arşivler araştırıldığında temiz çıkması

*Daha öncesinden karışmış olduğu bir olaydan dolayı kamu haklarından mahrum olmaması,

*Askerlikle ilişkisi olmaması,

*Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden mezun olmak,

*2016 Temmuz ayından itibaren Hatay il sınırlarında yaşamış olmak,

*52 Adet Danışma ve Yönlendirme Memuru olarak görev yapacak kişinin çalışmasına engel herhahngi bir rahatsızlığının bulunmaması gerekmektedir.

Hatay Sosyal Hizmetler Merkezi’nin 52 kişilik Alım İlanına Başvurular Nasıl Yapılacaktır?

*Adaylar,52 kişilik danışma ve yönlendirme memuru alım ilanına başvurularını Hatay İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sosyal Hizmetler Merkezi’ne ELDEN yapacaklardır.

Hatay Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün 52 kişilik Danışma ve Yönlendirme Memuru Alım İlanının Detayları İçin

Kamu personeli,işkur,sydv,banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA