Adli Tıp 47 Memur Alımı İlanı Duyurdu

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 47 memur alımı ilanı duyurdu. İşte başvuru tarihleri ve şartları..

Adli Tıp 47 Memur Alımı İlanı Duyurdu

Adli Tıp 47 Memur Alımı İlanı Duyurdu 

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı memur alım ilanı duyurdu. Kamu kariyer platformu üzerinden yayımlanan ilana göre Adli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatında istihdam etmek üzere 47 memur alımı ilanı duyurdu. 

Başvuru şekli ve zamanı 

Adaylar başvurularını 17 - 23 Nisan tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Genel şartlar

  1.  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  2. Son başvuru günü olan 23 Nisan 2023 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2022) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
  3. Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  4. 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak
  5. 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak
  6. Kamu haklarından mahrum olmamak
  7. Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 47 memur alımı ilanının detaylarına ulaşmak için TIKLAYIN