Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü KPSS Şartlı 42 Personel Alacak!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan KAYA'nın açıkladığı 1500 personel alımı kapsamında Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 42 sözleşmeli personel alacak.Detaylar haberimizde.

Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü KPSS Şartlı 42 Personel Alacak!

Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan KAYA tarafından yapılan açıklamada 2017 yılında bin 500 kişilik yeni Aile ve Sosyal Destek Personelinin (ASDEP) bakanlık bünyesinde istihdam edileceği açıklanmıştı. Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ASDEP projesi kapsamında 42 personel alımı yapılacağı açıklandı. Bu kadrolarda istihdam edilecek adaylar vatandaşların ihtiyaçlarını tespit ederek kamu kurum ve kuruluşlarından hizmet almalarını sağlayacaklar. Başvurular 7-22 Mart tarihleri arasında yapılacak. Kurum başvuru tarihinin uzatılmayacağını açıkladı. Başvuru yapacak adayların KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları Ensobet gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  2. Kamu haklarından mahrum olmamak
  3. Üniversitelerin 4 yıllık sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmet, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri bölümlerinden mezun olmak
  4. KPSS den P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER NELERDİR?

  1. Nüfus Cüzdanı
  2. Adli Sicil Belgesi
  3. Askerlik durum belgesi
  4. Diploma
  5. E-devletten alınan diploma sorgulama belgesi
  6. 2 fotoğraf

Başvuru yapacak adayların 22 Mart tarihine kadar ‘’Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kenan Evren Bulvarı Toros Mahallesi 78029 Sokak No:3 Çukurova /ADANA’’ adresindeki il müdürlüğüne şahsen başvuru yapmaları gerekmekte.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Kamu personeli, işkur, sydv, banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA