Adalet Bakanlığı Stajyer Kontrolör Alımı için Başvurularda Sona Geliniyor

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfasından Ocak ayının başında yayımlanan duyuruda Bakanlığa Stajyer Kontrolör alımı gerçekleştirileceği belirtilmiş, alım için başvuru işlemlerinin 6 Ocak ile 20 Ocak 2020 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen ya da posta yoluyla yapılacağı belirtilmişti. Peki kimler başvuru yapabilir? Başvuru şartları ve diğer detaylar bu haberimizde.

Adalet Bakanlığı Stajyer Kontrolör Alımı için Başvurularda Sona Geliniyor

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfasından Ocak ayının başında yayımlanan duyuruda Bakanlığa Stajyer Kontrolör alımı gerçekleştirileceği belirtilmiş, alım için başvuru işlemlerinin 6 Ocak ile 20 Ocak 2020 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen ya da posta yoluyla yapılacağı belirtilmişti. Peki kimler başvuru yapabilir? Başvuru şartları ve diğer detaylar bu haberimizde.

17 Ocak 2020 Cuma 13:11
Adalet Bakanlığı Stajyer Kontrolör Alımı için Başvurularda Sona Geliniyor

YENİ MEMUR ALIMI DUYURULARINI TAKİP ETMEK , SON DAKİKA GELİŞMELERİNE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

Adalet Bakanlığı Stajyer kontrolör alımı için işlemlerde sona gelindi. Bakanlık resmi duyurusunda başvuru genel şartları aşağıdaki gibi olmuştu: 

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleritaşımak,
2- 01 Ocak 2020 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1985 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.)
3- Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yüksek öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,
4- 2018 ve 2019 yılında A Grubu Kadrolar için gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olmak, (Bu iki puan türünden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama yapılacaktır.)
5-Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru sırasında adaylardan KPSS sonuç belgesi, başvuru formu, mezuniyet belgesi gibi belgeler talep edilecek. Başvuru esnasında gerekli belgelere Adalet Bakanlığı'nın resmi sayfasından erişim sağlanabilecek.  Sözlü sınavların Şubat ayının son haftasında gerçekleşmesi bekleniyor. Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanacak. Snıava sürecine dair şu bilgilere yer verildi: 

1- Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 17 nci maddesi doğrultusunda, başvuru şartlarını taşıyanlar arasından KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerine göre yapılacak sıralama sonucu ilk altmış (60) aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir.
2- Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar Bakanlığımız internet sitesinde ilân edilecektir.
3- Sözlü sınav, Sınav Kurulu tarafından yapılacaktır.
4- Sözlü sınavda en az 3 üyenin olumlu oyunu alanlar ve üyelerin 100 puan üzerinden yaptığı değerlendirme sonucunda not ortalaması en az 70 puana ulaşanlar başarılı sayılırlar.
5- KPSSP9 ve KPSSP48 puanı ve sözlü notunun ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralanmak suretiyle nihai başarı listesi hazırlanır. Bu sıralamaya göre başarılı olan ilk 15 aday atanmaya hak kazanır. Notlarda eşitlik olması hâlinde kazananlar Sınav Kurulunca kur’a ile belirlenir. Başarılı olduğu halde puan sırasına göre ilân edilen kadro sayısı kadar atananlardan arta kalanlar müktesep hak iddiasında bulunamazlar ancak yedekte kalırlar ve yeniden sınav açılıncaya kadar boşalacak kadroları ve sıralarını beklerler.
6- Sözlü sınavda, adayın genel kültürü, fizik ve moral yeteneği, anlama ve anlatım kabiliyeti ile tüm tavır ve hareketleri değerlendirmeye tâbi tutulur.
7- Sözlü Sınav 24/02/2020-25/02/2020 tarihleri arasında saat 9:00’da Harbiye Mahallesi, Tavuskuşu Sk. No:18 Dikmen/Ankara adresinde bulunan Ankara Hâkimevi’nde yapılacak olup, sözlü sınava girecek adayların kimlik belgeleri ile birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Son Güncelleme: 17.01.2020 16:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Tahsin 2020-01-17 13:39:43

Nasıl başvurabilirim yardımcı olabilirmisiniz

Avatar
Muzaffer 2020-01-17 16:24:40

81 şehirde kadrolu işçi alımı ne zaman olacak artık ya bilgi alıp bize bilgi verebilirmisnz

Avatar
Türkan Yılmaz, 2020-01-18 08:10:24

Mükerrer Mahkum Kardeşlerimiz İçin Mükerrir Ceza almış mahkumlar için AF TALEBİMİZ VARDIR akparrti af verirse bizler ancak öyle oy Rey vereceğiz yoksa oyumuzu Meral Akşener VERECEĞİZ 2023, de Tayyip Baba Mükerrir mahkumlar için AF TALEBİMİZ VARDIR Yardımcı olunuz anlaşalım Teşekkürler Devletimize Destekliyoruz

Avatar
ŞEHİT BABASI HÜSEYİN DALGILIÇ 2020-01-18 08:10:54

SAYIN ADALET BAKANIMIZ ABDULHAMİT GÜL BEY BİZLER TÜRK MİLLETİ OLARAK KÜRDÜ İLE ARABI İLE BÜYÜK TÜRK MİLLETİ OLARAK SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÖNDERİMİZ,DEN ÇOK RİCA ETTİK KADER MAHKUMLARI AİLELERİ OLARAK TBMM GENEL KURULUNDAN MÜKERRİR CEZA ALMIŞ OLAN MAHKUM KARDEŞLERİMİZ İÇİN AF TALEP ETTİK FAKAT DEVLET BÜYÜKLERİMİZ ASLA YARDIMCI OLMADI MAALESEF BİZLER VATAN HAİNLERİ HARİÇ TECAVÜZ ZANLILARI HARİÇ CİNAYET ZANLILARI HARİÇ EROİN SATICILARI HARİÇ OLMAK ÜZERE GERİ KALAN TAPLODA ADLİ SUÇLARDAN İLKKEZ İKİNCİ SUÇUNU MÜKERRİR CEZA OLARAK İŞLEMİŞ TÜM MÜKERRİR CEZALI MAHKUM KARDEŞLERİMİZE AF TALEP ETTİK FAKAT RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÖNDERİMİZ MAALESEF BİZİM FERYADIMIZI DUYMADI BİZLERDE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE OYUMUZU REYLERİMİZİ MERAL AKŞENERE VERECEĞİZ DEVLET BÜYÜKLERİMİZ MÜKERRİR MAHKUMLARA AF VERİRSE BİZDE SÖZ 2023, DE AKPARTİ HÜKÜMETİNE OY VERECEĞİZ FAKAT MÜKERRİR MAHKUMLARA BİR ÇÖZÜM BİR FORMÜL BEKLİYORUZ BULUNMAZ İSE ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE AKPARTİ HÜKÜMETİ KAYBEDER BİZLER TÜM AİLEMİZ VE AKRABALARIMIZ İLE AKPARTİLİYİZ FAKAT BİZİM PARTİMİZ BİZLERİN İSTEKLERİNE YARDIMCI OLMUYOR İSE BİZLERDE KUSURA BAKMAYIN 2023, DE OYLARIMIZI REYLERİMİZİ MERAL AKŞENERE VERECEĞİZ EY DEVLET BÜYÜKLERİMİZ VEYAHUT ŞÖYLE YAPALIM MÜKERRİR HAPİS CEZALARI ALMIŞ OLAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN 3/2 LEHE OLAN ORTADA KAZINILMIŞ BİR HAK VARDIR BU DEVAM ETMELİDİR VE MÜKERRİR CEZA ALMIŞ MAHKUM KARDEŞLERİMİZ İÇİN DENETİMLİ SERBESTLİK SÜRELERİ UZATILSIN MÜMKÜNSE 7, YIL OLSUN BU İSTEKLERİMİZ İHTİYAÇLARIMIZ YERİNE GELİRSE OZAMAN SEVE SEVE 2023, DE AKPARTİ'YE OY REY VERECEĞİZ ŞUNU UNUTMAYALIM BAŞKANIM RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÖNDERİMİZİN BİR ÇAĞRISI İLE BİZLER CANIMIZI HİÇE SAYARAK MEYDANLARA KOŞTUK ŞEHİT VERDİK DEMOKRASİ NÖBETİ TUTDUK OĞLUMU KAYBETTİM BARİ AKPARTİ HÜKÜMETİNDEN TEK RİCAMIZ BU MÜKERRİR MAHKUMLAR İÇİN BİR DÜZENLEME BİR FORMÜL BEKLİYORUZ BEN BİR ŞEHİT BABASIYIM KARDEŞİM ŞUANDA HAPİSTE MÜKERRİR CEZA ALMIŞ YATMAKTADIR YOLUNU GÖZLER İKEN TAYYİP BAŞKANIM İLKKEZ YENİ İKİNCİ SUÇUNU İŞLEMİŞ OLAN MÜKERRİR MAHKUMLARA MAALESEF YARDIMCI OLMADI İNŞALLAH FERYADIMIZI DUYAR UMUDU İLE BU DİLEKÇEMİ YAZIYORUM LÜTFEN MÜKERRİR MAHKLARINA KÜÇÜK SUÇLARDAN MÜKERRER MADDESİ ALMIŞ OLAN MAHKUM KARDEŞLERİMİZE AF TALEP EDİYORUZ YÜZLERCE SUÇSUZ VATANDAŞLARIMIZA FETÖCÜ HÂKİMLER MÜKERRER CEZA MADDESİ VERDİLER TABİ DEVLET BÜYÜKLERİMİZ BU KONUYU BİLMİYOR SADECE MÜKERRER LERE KİLİTLENMİŞLER LÜTFEN YARDIMCI OLALIM BAŞKANIM ÇOK RİCA EDİYORUM GEREĞİNİN YAPILMASINI SAYGILARIMIZLA ARZ EDERİM