Adalet Bakanlığı Kamu Kurumlarına KPSS Şartsız 500 Personel Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak 500 personel alımı başvuruları sona eriyor. Son başvuru tarihi 16 Kasım 2022 Cuma günü.

Adalet Bakanlığı Kamu Kurumlarına KPSS Şartsız 500 Personel Alımı Yapıyor

Resmi gazetede yayımlanan ilanla Adalet Bakanlığına 500 adet İcra müdür ve müdür yardımcısı açıktan ve naklen yapılacak. Sınavla yapılacak alımlar için 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımı devam ediyor. Adalet Bakanlığı da 500 kişilik istihdamla bünyesini genişletiyor. Sınav başvuru ücreti 300 TL olarak duyuruldu.

Başvuru İçin Gerekli Şartlar

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1987 ve daha sonra olanlar)

c) Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak (lisans/ön lisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar), öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak,

d) Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması yapılmış olmak,

f) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

g) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

h) Askerlikle ilgisi bulunmamak.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını 10-16 Kasım 2022 tarihleri arasında ÖSYM üzerinden yapabilecektir. Geç başvuru günü ise 24 Kasım 2022 tarihi açıklandı.

Sınav Ücreti

İcra müdür ve müdür yardımcısı için sınav ücreti 300 TL olarak duyuruldu. Geç başvuru gününde yapılan başvurular için sınav ücreti 450 TL olarak açıklandı.

SINAV İLANI VE TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /