Adalet Bakanlığı 2019 Yılı İlk Kamu İlanı: Başvurular Başlıyor

Adalet Bakanlığı 'nın 2019 yılı ilk kamu personeli alım ilanına başvurular başlıyor. Peki başvuru şartları nelerdir? Hangi kadrolara alım yapılacak? Başvuru detayları haberimizde.

Adalet Bakanlığı 2019 Yılı İlk Kamu İlanı: Başvurular Başlıyor

Adalet Bakanlığı 'nın 2019 yılı ilk kamu personeli alım ilanına başvurular başlıyor. Peki başvuru şartları nelerdir? Hangi kadrolara alım yapılacak? Başvuru detayları haberimizde.

05 Ocak 2019 Cumartesi 13:36
Adalet Bakanlığı 2019 Yılı İlk Kamu İlanı: Başvurular Başlıyor

Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu başlıyor.

Adalet Bakanlığı 2019 yılının ilk personel alımı ilanını geçtiğimiz gün yayımlandı. İki ilan yayımlayan Adalet Bakanlığı, toplamda 3 kadroya , en az lise mezunu adaylar arasından 42 adet kamu personeli alımı yapacak. İlanlara başvurular 7 Ocak 2019 Pazartesi günü başlıyor.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Adalet Bakanlığı 2019 yılının ilk personel alımında, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, Bakanlığın Merkez Teşkilatında çalıştırılmak üzere 25 koruma ve güvenlik görevlisi ile 4 aşçı ve 7 adet stajyer kontrolör alımı yapılacağına yer verildi.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlanlara başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıyor olması gerekmektedir:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Kamu haklaırndan mahrum olmamak,
  • Sicil kaydı olmaması, 
  • Atanacağı görevi yapmaya engel bir sağlık sorunu olmaması,

Yukarıdaki şartların yanı sıra adayların aşağıdaki özel şartları taşıyor olması gerekmektedir.

Aşçı ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosu için:

Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

A- Koruma ve Güvenlik Görevlisi:

a)    En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b)   Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak,

c)    Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

ç)    Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,

d)   Güvenlik soruşturması olumlu olmak,

e)    Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak.

f)    Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)

B- Aşçı:

a)  En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b)  Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak

Stajyer Kontrolör kadrosu için;

Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yüksek öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

2018 yılında A Grubu Kadrolar için gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olmak, (Bu iki puan türünden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama yapılacaktır.)

BAŞVURU

Yukarıda yazan ilana başvurular 7 Ocak 2019 ile 22 Ocak 2019 tarihleri arasında alınacak. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine posta ile ya da şahsen başvurular yapılacak.

Başvurular başladığı anda bildirimle haberdar olmak için Kamubulteni.com mobil uygulamasını indirin.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.