Adalet Bakanlığı 182 Kamu Personel Alımı Yapacak (Memur-Sekreter-Güvenlik Görevlisi)

Adalet Bakanlığı bünyesinde Türkiye Adalet Akademisi kuruldu. Adalet Akademisi 'nin kurulmasının ardından kuruma 182 memur alımı için kadro ihdası yapıldı. İşte alım yapılacak kadrolar ve detaylar.

Adalet Bakanlığı 182 Kamu Personel Alımı Yapacak (Memur-Sekreter-Güvenlik Görevlisi)

Türkiye Adalet Akademisi Kuruldu.

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararda , Adalet Bakanlığı bünyesinde Türkiye Adalet Akademisi 'nin kurulmasına karar verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın imzası ile yayımlanan kararda , Temmuz 2018 döneminde yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile kapatlan Adalet Akademisi 'nin yeniden kurulmasına karar verildi. 

Bilimsel ve mali özerkliği olan, özel bütçeli, Başkanlık ve Danışma Kurulu'ndan oluşan bir yapı olarak düzenlenen Akademi, hakim ve savcı adayları ile görevde olan hakim ve savcılara eğitim verecek, uzmanlık ve sertifika programları sunacak. Öte yandan noterler ile avukatlar da eğitim alabilecek.

İHDAS EDİLEN KADROLAR

Türkiye Adalet Akademisi 'nin kurulması kararında kuruma kamu personeli alımı için kadro ihdası yapıldı. Yayımlanan kararda ihdas edilen kadrolar şu şekilde;

Kurum içinden yapılacak hakim savcı sayısı şu şekilde;

Kurum içinden ve kurum dışından naklen atama yolu ile yapılacak alımda daire başkanı , şube müdürü, avukat, mali hizmetler uzmanı, sivil savunma uzmanı, uzman, mali hizmetler uzman yardımcısı, memur, programcı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, sekreter, kütüphaneci, bilgisayar sertifikası, şoför, sayman, veznedar, teknisyen, psikolog, hizmetli, güvenlik görevlisi, mütercim, grafiker ve ayniyat memuru alımı yapılacak. Kadrolar şu şekilde; 

İhdas edilen sürekli işçi kadrosu ise şu şekilde;

182 KAMU PERSONELİ ALIMI

Resmi Gazete 'de yayımlanan kararda Türkiye Adalet Akademisi bünyesine 182 kamu personeli alımı yapılacak. Açıktan alımla, merkezi atama ile ve meslek içi atama yolu ile yapılacak alımlarla Adalert Akademisi 'ne personel alımı yapılacak.

İlan tarihi henüz belli değil. Açıklama gelince kamubulteni.com olarak takipçilerimizle paylaşacağız..

KADIN-ERKEK DİĞER ADAYLARLA BİLGİ ALIŞ VERİŞİ VE İLANLAR GELDİĞİNDE HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
32 Yorum