Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Açıkladı! Bu Ay Personel Alımı Duyuruları Yayımlanacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adalet hizmetlerinde temel vazifenin insanı kazanarak hakkaniyeti gözetmek ve adaleti sağlamak olduğunu belirterek, “Adaletin konusu da öznesi de insandır. İnsanımızla adaletin buluşma noktası da adliyelerdir, yargı kurumlarıdır.” dedi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adliyelerin yazı işleri ve idari işler müdürleriyle değerlendirme toplantısı yaptı. Telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda Bakan Gül, adalet hizmetlerinde temel vazifenin, insanı kazanarak, hakkaniyeti

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Açıkladı! Bu Ay Personel Alımı Duyuruları Yayımlanacak

Yapılan tüm reformların temelinde insan odaklı yönetim anlayışı bulunduğunu dile getiren Bakan Gül sözlerinde şu ifadelere yer verdi:

“Devletin temeli adalettir, adaletin temeli ise insandır, insan hak ve onurudur. Bu, bizim için bilinmeyen ya da yeni öğrenilmiş bir şey değildir. "İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın" öğüdü tam da bu gerçeğe ışık tutmaktadır. Ancak insan hak ve onurunu gözeterek adaleti güçlendirebiliriz, koruyup geliştirebiliriz. Adaletin konusu da öznesi de insandır. İnsanımızla adaletin buluşma noktası da adliyelerdir, yargı kurumlarıdır. Sizler bu noktada adalet kapısını açan, vatandaşın ilk gördüğü, ilk sorduğu yetkililersiniz, kişilersiniz. İşte sizleri adalet idealimizin gerçekleşmesi anlamında en önemli yapıtaşları olarak görüyoruz. Bu buluşmaları onun için çok önemli görüyoruz.”

“PERSONELİN İHTİYAÇLARINI ÖNEMSİYORUZ”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, konuşmasında adalet hizmetlerinin hukuka uygun işlemesinin teminatı olan personelin yargısal işleyişin can damarı olduğunu kaydetti. Gül, “İnsan kaynakları kapasitemizin güçlendirilmesi için çalışmalarımız yeni yılda da hız kesmeden devam edecek. Bu ay sözleşmeli personel ve sürekli işçi alımını duyurup, bu yıl içerisinde göreve başlamalarını sağlayacağız. Sizlerin ihtiyaç ve beklentilerinizi dikkate alan bir personel rejimini önemsiyoruz.” dedi.

Salgınla mücadele kapsamında adliyelerde önemli düzenlemeleri hayata geçirdiklerini hatırlatan Gül, bu tedbirlerin titizlikle uygulayan adalet teşkilatı çalışanlarına teşekkür etti.

Adliyelerde görev yapan müdürler de ilk defa bir adalet bakanının çalışanlarla bir araya geldiğini belirterek, memnuniyetlerini dile getirdi.