81 İl 2000 Personel Alımı Gelir İdaresi Başkanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 10 Ocak 2022 tarihinde başvuruları başlayan 2000 personel alımı başvuru süreci yarın (19 Ocak 2022) sona eriyor.

81 İl 2000 Personel Alımı Gelir İdaresi Başkanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 10 Ocak 2022 tarihinde başvuruları başlayan 2000 personel alımı başvuru süreci yarın (19 Ocak 2022) sona eriyor.

18 Ocak 2023 Çarşamba 12:15
81 İl 2000 Personel Alımı Gelir İdaresi Başkanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Türkiye geneli 2.000 gelir uzman yardımcısı alımı için başvuru süreci sona eriyor. Bakanlık tarafından yapılacak alımlar için başvuru yapan adaylardan başvuruları geçerli olan adaylar giriş sınavına dahil edilecektir. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olacaktır.

Başvuru Genel Şartları

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birinden mezun olmak,

- 01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),

- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,

- 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvuruların 10 Ocak-19 Ocak 2023 tarihleri arasında son gün saat 17.30’a kadar http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapacaktır.

Adaylar başvuru sırasında öncelik sırasına göre en fazla 5 (beş) ili tercih edebileceklerdir. İl içinde atama yapılacak birden fazla yer belirlenmişse, adaylar belirlenen bu yerlerin tamamını, tercih ettikleri her il için ayrı ayrı olmak üzere öncelik sırasına göre başvurularında belirtmek zorundadırlar. Adaylar daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyeceklerdir.

Giriş Sınavı Tarihi ve Yeri

Giriş sınavının yazılı bölümü 19 Şubat 2023 Pazar günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce Başkanlığın internet sitesinde (www.gib.gov.tr) ilan edilecektir.

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

İllere Göre Kadro Dağılımı

https://www.kamubulteni.com/images/upload/h1_5.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/h2_5.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/h3_4.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/h4_3.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/h5_3.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/h6_1.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/h7.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/h8.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/h9.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/h10.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/h11.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/h12.png

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.