60 KPSS ile Zabıta ve VHKİ Alımı Başvuru Formu Yayımlandı-Şırnak Belediyesi Memur Alımı

Şırnak Belediyesi bünyesine veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile zabıta memuru alımı yapılacak. İlana başvurular 8 Mart'ta başlıyor. Başvuru formu yayımlandı.

60 KPSS ile Zabıta ve VHKİ Alımı Başvuru Formu Yayımlandı-Şırnak Belediyesi Memur Alımı

Şırnak Belediye Başkanlığı memur alacak.

Şırnak Belediye Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ile Belediye Zabıta Yönetmeliği” hükümlerine göre kamu personeli alımı başvurusunun başlayacağına yer verildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki özel şartları taşıması gerekiyor:

- İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari KPSS puanını almış olmak,

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

- Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip,

- Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURU

İlana başvurular 8 Mart 2021 tarihinde başlayacak ve 12 Mart 'ta sona erecek. Zabıta kadrosu için başvurular şahsen alınacak. Diğer kadrolar için ise mail ile, posta yolu ile ya da şahsen başvurular kabul edilecek.

BAŞVURU FORMU YAYIMLANDI

MEMUR BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU BAŞLADIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN