60 Bin Personel Alımı Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 60 bin temizlik personeli alımı başvurularının başladığını duyurdu.

60 Bin Personel Alımı Başvuruları Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birkaç gün önce kabine toplantısı sonrası bir açıklama yapmış ve okullara 60 bin personel alım müjdesi vermişti. Haber sonrası gözler gelecek olan başvuru sürecindeydi. Beklenen haberi bugün Bakan Özer duyurdu.

Bakan Özer, 2022-2023 yılı eğitim-öğretim döneminden bahsederek gelecek dönem için yapılan çalışmaların hız kazandığını söyledi. Bunların yanı sıra ilk kez tüm okullara bütçe gönderildiğini ifade eden Özer, ihtiyaçları karşılamak üzere hiç kimseye muhtaç olmadan, yalnızca eğitim kalitesine odaklanıldığı bir süreç içerisine girildiğini söyledi.

Bakan Özer, "Okullarımızdaki en büyük sıkıntı temizlik elemanlarıyla ilgili. İlk kez 5 Eylül'de okullar açılmadan önce 60 bin vatandaşımız okulların temizliğine yardım etmek için okullarımızda hazır olacak. Genelde ekim aylarında kısmi olarak 20-30 bin ile başlayan sayı ilk kez 60 bin ve Eğitim Uyum Haftası'nda sisteme girmiş olacak. Tüm imkanlarımızla birlikte öğrencilerimizin çok daha iyi ortamlarda eğitim alabilmeleri, öğretmenlerimizin çok daha sağlıklı bir şekilde eğitime katkı sunabilmeleri ve okul yöneticilerimizin dimdik durarak, devleti arkasında hissederek her türlü imkanla süreçleri çok daha başarılı bir şekilde koordine edebileceği eğitim sistemini daha güçlendirmeyle ilgili bu adımlarımız her geçen gün artarak devam edecek." Dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 60 bin işçi alımında ilk başvuruların İŞKUR üzerinden alınmaya başlandığı ifade edildi.

Başvuru adımları ise aşağıdaki gibi;

  • https://esube.iskur.gov.tr/ linke tıklayın,
  •  Ekranda İŞ ARAYAN kısmına giriş yapın.
  • Karşınıza çıkan ekranın üst menüsünde bulunan ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın,
  •  İş ilanı sayfasına gidin,
  • İl seçimi yaparak ARA butonuna tıklayın.
  • Son olarak ilanın başında yazan numaraya tıklayarak başvurunuzu yapın.

Alım Süreci Başlayan iller ise şunlar:

Tunceli, Artvin, Edirne, Bolu, Sakarya, Rize, Yozgat, Bilecik, Kahramanmaraş, Erzurum, Kocaeli, Ordu, Aksaray, Rize, Aydın, Iğdır, Kırklareli, Şırnak, Bayburt, Muğla, Sinop