44 Şehre İşkur'dan Sınavsız Sekreter , İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Başladı

İŞKUR 'da ilanlar yayımlandı ve 44 farklı şehirde farklı kadrolara personel alımı yapılacağına yer verildi. Sınavsız yapılan personel alımında gençlere kurs süresince günlük 89 TL ödeme yapılacak. İşte İŞKUR güncel iş ilanları.

44 Şehre İşkur'dan Sınavsız Sekreter , İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Başladı

İŞKUR 'dan farklı şehirlere personel alımı.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden art arda duyurular yayımlandı. Yayımlanan duyurularda mezuniyet şartı olmadan ve en az ilköğretim mezunu adaylardan personel alımı yapılacağına yer verildi. KPSS şartı olmadan farklı şehirlere yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Belirtilen şartları sağlayan vatandaşlar işbaşı eğitim programlarına katılabilmektedir.

 1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
 2. 15 yaşını tamamlamış olmak,
 3. İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,
 4. Emekli olmamak,
 5. Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,
 6. Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,
 7. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilmektedirler.

Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.

YAPILACAK ÖDEMELER VE MAAŞ

İŞKUR 'da yayımlanan duyuruda alınacak personellere verilecek maaş ve diğer ödemelere şu şekilde yer verildi:

 1. İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 89,4 TL, öğrenciler için 67,05 TL, işsizlik ödeneği alanlar için 44,7 TL zaruri gider ödemesi,
 2. İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan, akabinde imalat sektöründe düzenlenen işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 95 TL zaruri gider ödemesi,
 3. Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 100 TL zaruri gider ödemesi,
 4. İmalat sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi,
 5. Genel sağlık sigortası primi,
 6. İş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurumumuz tarafından işbaşı eğitim programı süresince karşılanmaktadır.

GÜNCEL İLANLAR

iŞKUR 'da yayımlanan güncel iş ilanları şu şekilde:

İŞBAŞI EĞİTİM KURSLARI

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI

BAŞVURU

İlana başvurular internet üzerinden alınıyor. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları izlemesi ve başvurusunu internetten yapması gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/

Yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra açılan ekranın üstünde bulunan menüde ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın ve Kurs ekranına giderek başvurunuzu yapın.

İlana başvuracak kadın erkek adaylar bu adreste: Bilgi alış verişi için : TIKLA KATIL