4 Bin TL Maaşla 175 Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Haziran 2020'de Başlıyor

175 zabıta memuru alımı yapılacak. Türkiye genelinde farklı şehirlere yapılacak en az lise mezunu zabıta memuru alımında başvurular Haziran ayında başlıyor. İşte başvuru bilgileri.

4 Bin TL Maaşla 175 Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Haziran 2020'de Başlıyor

Zabıta memuru alımları Hazira nayında başlıyor.

Farklı şehirlerde belediye başkanlıkları bünyesine düşük KPSS ile zabıta memuru alımları yapılacak. En az lise mezunu adaylar arasından yapılacak zabıta memuru alımında başvurular Haziran ayında başlıyor. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Zabıta memuru alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

- İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'den istenen puanı almış olmak.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

ALIM YAPAN BELEDİYELER , BAŞVURU TARİHLERİ, MEZUNİYET VE KPSS ŞARTI

Beykoz Belediyesi zabıta alımı :

Başvuru tarihleri: 1-10 Haziran 2020

Amasra Belediyesi Zabıta Alımı

Başvuru tarihi: 8-12 Haziran 2020.

Selçuklu Belediyesi Zabıta Alımı

Başvuru tarihleri: 15-19 Haziran 2020.

Bingöl Belediyesi Zabıta Alımı

Başvuru Tarihleri: 22-26 Haziran 2020.

Çankaya Belediyesi Zabıta Alımı

Başvuru tarihleri: 23-29 Haziran 2020.

Şenkaya Belediyesi Zabıta Alımı

Başvuru tarihleri: 24 Haziran - 3 Temmuz

İKAMET ŞARTI VAR MI?

Zabıta alımında ikamet şartı yoktur. Ancak başvuru sırasında boy kilo ölçümü yapılacağı için başvurular  şahsen yapılacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlanlara başvurular , belediyeye şahsen yapılacak. Başvuru formu yayımlandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN