4-5 Bin TL Maaş: OGM 3850 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı 2019 (Orman Muhafaza Memuru-Mühendis)

OGM 2019 yılı orman muhafaza memuru ve orman mühendisi alımı başvuru ekranı açıldı. 3 bin 850 personel alımı için başvurular alınmaya başladı. İlan başvuru ekranı haberimizde.

4-5 Bin TL Maaş: OGM 3850 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı 2019 (Orman Muhafaza Memuru-Mühendis)

OGM 2019 yılı orman muhafaza memuru ve orman mühendisi alımı başvuru ekranı açıldı. 3 bin 850 personel alımı için başvurular alınmaya başladı. İlan başvuru ekranı haberimizde.

24 Eylül 2019 Salı 12:06
4-5 Bin TL Maaş: OGM 3850 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı 2019 (Orman Muhafaza Memuru-Mühendis)

OGM 3850 personel alımı başvuru ekranı açıldı.

Orman Genel Müdürlüğü Orman Muhafaza Memuru ve Orman Mühendisi alımı başvuru ekranı açıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı OGM tarafından yapılan son dakika açıklamasında başvuruların internet üzerinden alınmaya başladığına yer verildi.

İLANA BAŞVURACAKLAR BU SAYFADA

İlana başvuracak kadın erkek adaylar bu sayfada >> TIKLA KATIL

ORMAN MUHAFAZA MEMURU ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Orman Muhafaza Memuru alımı başvuru şartları şu şekilde;

 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,
 • Son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak
 • 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP93) en az 60 puan almış olmak,
 • Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak,
 • Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak, (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
 • 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

ALIM YAPILAN ŞEHİRLER ŞU ŞEKİLDE;

ORMAN MÜHENDİSİ ALIMI İLANI

Orman Mühendisi alımı başvuru şartları şu şekilde;

 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
 • Son başvuru tarihi 36 yaşından gün almamış olmak, c) 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP3) en az 60 puan almış olmak.
 • Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,
 • Entomoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman entomolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,
 • Fitopatoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman fitopatolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,
 • Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
 • 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.
 • Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

OGM 3 bin 850 kamu personeli alımı başvurusu internet üzerinden başladı. Başvuru ekranı şu şekilde >>

http://isealim.ogm.gov.tr

Yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada e Devlet şifrenizle giriş yapın ve tüm bilgilerinizi doldurup müracaatınızı yapın.

TÜM KAMU İLANLARI İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 24.09.2019 12:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hale 2019-09-24 13:09:04

Neden çevre mühendisi alınmaz mesela çok ilginç hakikaten OGM çevre ve şehircilik ..vs değil mi en çok ihtiyaç duyulması gereken bölümlerden biri olduğu halde resmen yok sayılıyor ..

Avatar
ali akbaş 2019-09-24 16:01:33

ziraat teknisyeniyim bu sınava katıla bilirmiyim acaba