34 Şehre İŞKUR'dan Personel Alımı Başladı: 2800 TL Maaşla

İŞKUR üzerinden art arda duyurular yayımlandı. Yayımlanan duyurularda 34 farklı şehirde çalıştırmak üzere mezuniyet şartı olmadan ve en az ilkokul mezunlarından personel işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlanların başvuru bilgileri yazımızda.

34 Şehre İŞKUR'dan Personel Alımı Başladı: 2800 TL Maaşla

İŞKUR'dan farklı şehirlere personel alımı.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi mesleki eğitim ve işbaşı eğitim kursu sayfasında yayımlanan duyurularda , farklı şehirlerde istihdam etmek üzere personel ve işçi alımı yapılacağına yer verildi. Özel sektör bünyesine yapılan personel ve işçi alımlarında adayların farklı kadrolarda istihdam edileceğine yer verildi. Biz de Kamu Bülteni olarak bu yazımızda İŞKUR üzerinden yapılan personel alımlarının başvuru detaylarına ve özel şartlarına yer verdik.

"İlanlar yayımlanıyor. Takip için TIKLAYIN

ÖNCE KURS SONRA İŞ

İşe alınacak adaylar kursa tabi tutulacak. İşbaşında verilecek kursun bitiminde adaylar hem iş hem meslek sahibi olmuş olacak. Kurs süresince adaylara maaş ödemesi İşKUR aracılığıyla yapılacak. İşbaşı Eğitim Programı; günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde düzenlenmektedir. Maaş ödemesi ile ilgili İŞKUR 'dan yapılan açıklama şu şekilde:

 • İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 89,4 TL, öğrenciler için 67,05 TL, işsizlik ödeneği alanlar için 44,7 TL zaruri gider ödemesi,
 • İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan, İş Kulübü faaliyetlerinden faydalanan ve akabinde işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 95 TL zaruri gider ödemesi,
 • Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 100 TL zaruri gider ödemesi,
 • İmalat sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi,

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana müracaat edeceklerde aranan başvuru şartları şu şekilde:

 • Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
 • 15 yaşını tamamlamış olmak,
 • İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,
 • Emekli olmamak,
 • Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,
 • Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,
 • İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,
 • Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilmektedirler.
 • Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.

GÜNCEL İLANLAR, ALIM YAPILAN KADROLAR VE ŞEHİRLER

İŞKUR üzerinde yayımlanan güncel işbaşı eğitim kursu iş ilanları şu şekilde:

Güncel mesleki eğitim kursu iş ilanları şu şekilde:

BAŞVURU

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.

esube.iskur.gov.tr

Linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak. Bu ekranda, üst menüdeki ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın ve aşağıdaki resimde belirtilen adımları takip ederek müracaatınızı yapın.

KAMU İLANLARINDAN, İŞKUR İLANLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN