23. Dönem POMEM Duyurusu Yolda 10 Bin Polis Daha Alınacak!

Polis Akademisi Başkanlığı bugün 2018 PMYO giriş sınavı duyurusunu yayımladı. En az lise ve dengi okullardan mezun 2500 polis adayı öğrenci alımı için başvuru şartları da bu sayede netleşmiş oldu.

23. Dönem POMEM Duyurusu Yolda 10 Bin Polis Daha Alınacak!

Akademinin kısa süre içerisinde 23. Dönem POMEM başvuru kılavuzunu da yayımlaması bekleniyor. Bilindiği gibi Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sayfasından geçtiğimiz aylarda yayımlanan 23. Dönem POMEM duyurusunda alım için ayrılan kontenjanın 10 bin olduğu belirtilmiş, başvuru sürecine dair detaylı bilgilendirmenin 2018 KPSS Lisans sınavından sonra yapılacağı belirtilmişti.

2018 PMYO duyurusunun yayımlanmasıyla birlikte adaylar 23. Dönem POMEM duyurularına kilitlenmiş durumda. Özellikle sosyal medya üzerinden son zamanlarda yaş sınırı ve Betxlarge KPSS puanlarının esnetilmesiyle ilgili çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Hükümetin bu konuda herhangi bir çalışması olup olmadığı şu an netleşmiş değil, geçtiğimiz dönemlerdeki şartların geçerli olması bekleniyor. 23. Dönem POMEM'e en az önlisans mezunları başvuru yapabilecek. KPSS şartı aranacak.

Diğer detaylar ve başvuru tarihleri pa.edu.tr adresi üzerinden önümüzdeki günlerde açıklanacak. İlan yayımlandığı anda siz değerli ziyaretçilerimize Kamu Bülteni uygulaması üzerinden haber vereceğiz. Uygulamayı indirerek güncel personel alımı duyurularını, ekonomi ve gündem haberlerini ücretsiz edinebilirsiniz. İndirmek için TIKLAYIN.