2021 EKPSS Tercih Kılavuzu Yayımlandı: Engelli Memur Alımı Tercihleri Başladı

Son dakika haberi: 2021 yılı EKPSS ve Kura ile memur alımı için tercih kılavuzu yayımlandı ve engelli memur alımı başvuruları başladı.

2021 EKPSS Tercih Kılavuzu Yayımlandı: Engelli Memur Alımı Tercihleri Başladı

Son dakika : EKPSS ile memur alımı kılavuzu yayımlandı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. 2021-EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması" başlığı  ile yayımlanan duyuruda EKPSS ve Kura ile memur alımı kılavuzuna yer verildi. İşte duyuru:

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, 2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 13-19 Ocak 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 19 Ocak 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan  2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

KILAVUZ

İşte KPSS ile memur alımı kılavuzu:

TERCİHLER BAŞLADI

Tercihler 13 ile 19 OCak 2021 tarihleri arasında ais.osym.gov.tr adresi üzerinden alınacak.