2 Bin 153 Kamu Personeli Alımı Mülakatsız Olacak (2020 KPSS Tercihleri ile)

Tarım Bakanlığı 2 bin 153 personel alımı hakkında son dakika açıklaması geldi. Açıklamada alımın mülakatsız olacağı ve yaş şartı aranmayacağına yer verildi. Detaylar haberimizde. İşte detaylı bilgiler.

2 Bin 153 Kamu Personeli Alımı Mülakatsız Olacak (2020 KPSS Tercihleri ile)

Tarım Bakanlığı 2 bin 153 personel alımı mülakatsız olacak.

Tarım Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli 'den bir açıklama geldi. Pakdemirli yaptığı açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığı 'nın 2020 yılı kamu personeli alımına dair yeni detaya yer verdi. Daha önce yapılan açıklamada 2 bin 153 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı bildirilirken yeni açıklamada alımların KPSS puanı ile mülakatsız yapılacağına yer verildi.

SORU ÖNERGESİNE CEVAP GELDİ

İzmir Milletvekili Atilla Sertel bir soru önergesi hazırladı. Tarım Bakanı 'na sunulan soru önergesinde Tarım Bakanlığı 'nın personel alımı soruldu.  

Bakan Pakdemirli 'nin imzası ile soru önergesine verilen cevapta 2 bin 153 personel alımı için Cumhurbaşkanlığı 'ndan onay alındığını ve kısa sürede ilana çıkılacağı bildirildi. 

Önergeye verilen cevabın metni şu şekilde:

KPSS TERCİHLERİ ALINACAK

2 bin 153 kamu personeli alımı için ÖSYM tercih kılavuzu yayımlayacak. Yayımlanacak tercih kılavuzunda kadrolar ve alım yapılacak şehirlere yer verilecek. KPSS puan sıralamasına göre yapılacak atamalar sonrası adaylar işe başlatılacak. Atamalar mezuniyet ve KPSS puanı baz alınarak yapılacak. Yaş şartı olmayacak ve adaylar atandıktan sonra herhangi bir mülakata tabi tutulmayacak.

İLANI BEKLEYENLER BU SAYFADA: Anket ve bilgi alış verişi için  TIKLA KATIL

En az lise mezunu adaylar arasından yapılacak atamalar için önümüzdeki günlerde ÖSYM, kılavuzu yayımlayacak. Kılavuz yayımlandığı anda bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN