112 Çağrı Merkezlerine Kamu Personeli Alımı Bekleniyor: İşte KPSS Şartı

112 acil çağrı merkezleri bünyesine büro personeli kadrosunda istihdam etmek üzere yakın zamanda personel alımı yapılacak. Söz konusu personel alımında KPSS şartı yazımızda.

112 Çağrı Merkezlerine Kamu Personeli Alımı Bekleniyor: İşte KPSS Şartı

112 çağrı merkezlerine personel alımı bekleniyor. İşte KPSS puan şartı.

112 acil çağrı merkezlerine büro personeli alımı yapılacağı açıklanmıştı. Söz konusu personel alımı ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Maliye ve Hazine Bakanlığı'mızın da uygun görüşü ile sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile oraya da personel alınacak. Arkadaşlarımızla karar verdik. Bunun önemli bir bölümünü acil çağrı hizmet eğitimi gören okullardan alacağız. Yani orayı da esas itibarıyla değerlendirmek için alıma çıkarken de acil çağrı hizmeti gören okullardan personel alacağız. İhtiyacımız olan alana göre alım yapacağız. Eğitimini alan profesyonel, bu konuda önemli ölçüde çaba sarf eden bir anlayışı ortaya koyacağız." dedi.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Süleyman Soylu'nun açıklamasının ardından açıklama yapan Bakan Koca, 2021 yılıda 112 istasyon sayısının 2100'e çıkarılacağını söyledi. Önümüzdeki günlerde 260 merkez  2100 olacak. Açılacak bu merkezler ve mevcut 112 çağrı merkezlerinin personel eksiği ile en az 1000 personel alımı yapılması bekleniyor. İlanlar yayımlandığında haberdar olmak için TIKLAYIN

KPSS ŞARTI

112 acil çağrı merkezlerine personel alımında KPSS puan şartının 60 olacağı bildirildi. Sizce KPSS şartı düşürülmeli mi yükseltilmeli mi? Yorum kısmı aşağıda.

Alınacak sayının 5 katı kadar aday KPSS puan sıralamasına tabi tutulacak ve adaylar sözlü mülakata alınacak. İlan tarihi hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Açıklama gelince kamubulteni.com'da olacak.

İLAN GELDİĞİNDE BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN