İYİ Parti'den EYT Çıkışı: EYT Düzenlemesini Getirin Kabul Edelim

TBMM'nin açıldığı günden bu yana İYİ Parti'nin vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında girişimlerde bulunduğunu, kanun teklifleri, araştırma önergeleri, soru önergeleriyle vatandaşlardan gelen talepleri gündeme getirdiklerini söyleyen İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda da tüm partilere çağrıda bulundu. İYİ Partili Bahşi, geçtiğimiz günlerde MHP ve AK Parti tarafından reddedilen İYİ Parti'nin Emeklilikte Yaşa Takılanlar tekli

TBMM'nin açıldığı günden bu yana İYİ Parti'nin vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında girişimlerde bulunduğunu, kanun teklifleri, araştırma önergeleri, soru önergeleriyle vatandaşlardan gelen talepleri gündeme getirdiklerini söyleyen İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda da tüm partilere çağrıda bulundu. İYİ Partili Bahşi, geçtiğimiz günlerde MHP ve AK Parti tarafından reddedilen İYİ Parti'nin Emeklilikte Yaşa Takılanlar teklifini hatırlatarak, MHP'nin 'Bu teklifte sorunlar var , bizim kanun teklifimiz daha detaylı' açıklamasına da vurgu yaptı ve 'Siz teklif getirin destekleyelim' dedi.

İYİ Partili Feridun Bahşi, "Meclis açıldığı ilk günden bu yana insanlarımızın sorunlarını gerek kanun teklifleri gerek araştırma önergeleri gerekse soru önergeleriyle tek tek bu kürsüden dile getirmeye çalışıyoruz. Bilindiği gibi önceki gün EYT'yi yine yeniden dile getirdik. Muğla Milletvekilimiz Sayın Metin Ergun'un teklifi Genel Kurulda ret oyuyla reddedildi. Ret oyu veren partilerin bir kısmı dediler ki: "Bu önerge, bu yasa teklifi alelacele hazırlanmış, kabul edildiği takdirde bir sürü sıkıntı yaşanacaktır." Biz de diyoruz ki: Siz bir önerge getirin EYT konusunda, biz size destek olalım. İYİ PARTİ hiçbir zaman EYT konusunda köstek olmayacaktır. EYT, İYİ PARTİ'ye takılmayacaktır. Getirin önergenizi, getirin teklifinizi biz sizin teklifinizi kabul edelim" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.