Zabıta Memuru Olmak İsteyenler: İŞKUR'dan Kadın Erkek Zabıta Alımı Duyurusu 2020

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 50 zabıta memuru alımında başvuru şartlarına ve başvuru tarihlerine yer verildi. Biz de kamubulteni.com olarak bu yazımızda zabıta memuru alımının başvuru detaylarına yer verdik.

Zabıta Memuru Olmak İsteyenler: İŞKUR'dan Kadın Erkek Zabıta Alımı Duyurusu 2020

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 50 zabıta memuru alımında başvuru şartlarına ve başvuru tarihlerine yer verildi. Biz de kamubulteni.com olarak bu yazımızda zabıta memuru alımının başvuru detaylarına yer verdik.

05 Mayıs 2020 Salı 08:29
Zabıta Memuru Olmak İsteyenler: İŞKUR'dan Kadın Erkek Zabıta Alımı Duyurusu 2020

Zabıta alımı için İŞKUR duyurusu.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi kamu memur alımı ilanları kısmından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Beykoz Belediyesi 50 zabıta memuru alımı başvuru tarihlerine yer verildi. 

İlanlar art arda yayımlanıyor. Takip ve bilgi alış verişi için  TIKLA KATIL

İSTANBUL 'A ZABITA ALIMI

İŞKUR resmi internet adresinden yayımlanan duyuruda İstanbul 'un Beykoz İlçesi Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırmak üzere KPSS puanı ile zabıta alımı yapılacağı bildirildi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak kamu personeli alımında başvuru detayları şu şekilde:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

50 zabıta memuru alımında başvuru genel şartları şu şekilde:

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

- İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Önlisans 2018-KPSS P93 ve Lisans 2018-KPSS P3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

- 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

İlanın başvuru özel şartlar ise şu şekilde:

BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

Türkiye İş Kurumu resmi sayfasında yayımlanan duyuruda başvuruların 1-10 Haziran tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu. Başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte yapılacak:

1. Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından(http://www.beykoz.bel.tr) temin edeceklerdir.
2. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi
3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
5. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı
6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı
7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı
8. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
9. 3 fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

Başvuru formu yayımlandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 05.05.2020 08:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.