Trabzon Üniversitesi'ne İŞKUR üzerinden Kadrolu Kamu İşçisi Alımı Yapılacak

Trabzon Üniversitesi'ne KPSS Şartsız Güvenlik Görevlisi, Temizlik Görevlisi, Bakım Onarım Görevlisi (Elektrik, Sıhhi Tesisat, İnşaat) alımı yapılacak.

Trabzon Üniversitesi'ne İŞKUR üzerinden Kadrolu Kamu İşçisi Alımı Yapılacak

Trabzon Üniversitesi'ne KPSS Şartsız Güvenlik Görevlisi, Temizlik Görevlisi, Bakım Onarım Görevlisi (Elektrik, Sıhhi Tesisat, İnşaat) alımı yapılacak.

03 Mart 2020 Salı 19:48
Trabzon Üniversitesi'ne İŞKUR üzerinden Kadrolu Kamu İşçisi Alımı Yapılacak

Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan duyuruda Üniversiteye Güvenlik Görevlisi, Temizlik Görevlisi, Bakım Onarım Görevlisi (Elektrik, Sıhhi Tesisat, İnşaat) unvanlarında kadrolu kamu işçisi alınacağı, söz konusu alım için başvuruların İŞKUR resmi sayfası üzerinden 2-6 Mart 2020 tarihleri arasında kabul edileceği belirtilmişti. Trabzon Üniversitesi Personel alımı için yayımlanan duyuruda adaylardan, ilgili unvanlara göre belirlenen başvuru özel şartlarının yanı sıra başvuru genel şartlarına da uymalarının beklendiği kaydedilirken, başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar da aşağıdaki gibi sıralandı. 

İlkokul mezunları, ortaöğretim , önlisans ve lisans mezunları için yeni iş haberleri yayımlandı. Tüm iş haberlerini takip etmek için TIKLA.


TRABZON ÜNİVERSİTESİ KADROLU KAMU İŞÇİSİ ALIMI

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine ilişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
2) 18 yaşını tamamlamış olmak.
3) İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak.
4) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
5) Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisak yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
6) Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.
7) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
8) Adaylar, başvurunun son günü itibari ile duyuru tablosunda yer alan meslek kollarına uygun olarak talep edilen eğitim ve özel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.
9) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
10) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
11) Engellilerin, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan “engelliler için sağlık kurulu raporu” ile belgelendirmeleri zorunludur.

12) Başvurunun son günü itibarıyla işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak ve tablodaki unvanlara ilişkin meslek kolunun gerektirdiği şartları taşımak.
13) Alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.
14) Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.
15) Adaylar Üniversitenin tüm iş yerlerinde vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.
16) Adaylardan gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenlerin, ilan/sınav/göreve başlama süreçlerinin her aşamasında işe kabulleri Üniversite idaresince sonlandırılacaktır.
17) Eski hükümlü / Terörle mücadele sırasında malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylar durumlarını belgelendirmek zorundadırlar.
18) Her aday, İŞKUR'da yayımlanan listede belirtilen sadece tek bir iş için başvuru yapabilir. İlana birden fazla müracaat edenlerin başvurularının hepsi reddedilecektir.
19) İstihdam edilecek işe ilişkin başvuru listeleri, tüm şartları taşıyan adaylar arasından çekilecek kura ile belirlenir. Noter huzurunda yapılacak kura çekimi sonucunda alınacak işçi sayısının dört katı kadar asil ve yedek aday belirlenir. İŞKUR tarafından Rektörlüğümüze yönlendirilen adaylar Üniversite Personel Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulacak “Evrak İnceleme Komisyonu” tarafından evrak üzerinde müracaata uygunlukları değerlendirilerek mülakat sınavına girmeye hak kazananlar Trabzon Üniversitesi internet adresinden duyurulacaktır.
20) Bu ilan çerçevesinde İŞKUR vasıtası ile yapılacak sürekli işçi alımına dair bütün duyurular https://trabzon.edu.tr internet adresinden ulaşılacak olan web sayfamız üzerinden yapılacaktır. İşçi aday listelerinde yer alıp mülakata hak kazanan adaylara ayrıca bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Mülakata girmeye hak kazanan işçi adaylarının listesi Üniversitemiz web sayfasında “Duyurular” başlığı altında yayımlanacak ve yayımlandığı gün hariç, takip eden 5 (Beş) günlük süre dolduğunda şahsen tebliğ edilmiş sayılacaktır.
21) Bütün açık iş pozisyonları için mülakata girmeye hak kazananlar “Mülakat Komisyonu” tarafından kamera kaydı altında sözlü olarak ölçme ve değerlendirmeye tabi tutulacak olup, başarılı bulunan adaylar için 1 (bir) asil ve 1 (bir) yedek esasına göre oluşturulacak asil ve yedek listeleri 20. Maddede yer verilen usule göre duyurulacaktır.
22) Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
23) İşe başlatılmaya hak kazananlardan; işe başlatma ve hizmet akdi imzalamak üzere davet edilip, davet tebliğini aldığı tarihten itibaren 3 (Üç) iş günü içerisinde davete icabet etmeyenler ile gelip fiilen işe başlamayanların yerine, o adayın yedeği işe başlatılmak üzere aynı usul ile davet edilecektir.

DETAYLI BİLGİYE TRABZON ÜNİVERSİTESİNİN RESMİ SAYFASINDAN VE İŞKUR ÜZERİNDEN ERİŞİM SAĞLANABİLECEK.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.