İŞKUR'dan Kamuya Personel ve İşçi Alımı (DSİ-MEB-Belediye ve Üniversite)

İŞKUR üzerinden kamuya en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel ve işçi alımı yapılacak. KPSS şartı olmadan ve 60 KPSS ile yapılan personel alımında başvurular internet üzerinden alınmaya başladı. Biz de Kamubulteni.com olarak bu yazımızda , İşKUR kamu ilanlarına yer verdik.

İŞKUR'dan Kamuya Personel ve İşçi Alımı (DSİ-MEB-Belediye ve Üniversite)

İŞKUR üzerinden kamuya en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel ve işçi alımı yapılacak. KPSS şartı olmadan ve 60 KPSS ile yapılan personel alımında başvurular internet üzerinden alınmaya başladı. Biz de Kamubulteni.com olarak bu yazımızda , İşKUR kamu ilanlarına yer verdik.

08 Nisan 2020 Çarşamba 10:36
İŞKUR'dan Kamuya Personel ve İşçi Alımı (DSİ-MEB-Belediye ve Üniversite)

İŞKUR 'dan kamuya 129 personel alımı.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden art arda duyurular yayımlandı. Yayımlanan duyurularda kamu kurum ve kuruluşlarına en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel ve işçi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS şartı olmadan ve 60 KPSS puanı ile yapılan personel, memur işçi alımında başvurular internet üzerinden alınıyor.

İŞKUR E SUBE İŞ İLANLARI SAYFASINDA YAYIMLANDI

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesine yapılan personel ve işçi alımları için ilanlar , İŞKUR 'un iş ilanları sayfası kamu ilanları kısmından duyuruldu. 

ALIM YAPAN KURUMLAR ve KADROLAR

Yayımlanan ilanlara baktığımızda aşağıdaki kadrolara personel alımı yapıldığı görülüyor.

Güvenlik Görevlisi
Grafik Desen Çizimi Elemanı   
At Yetiştiricisi  
Su kanalı işçisi  
Bilgisayar Teknisyeni  
Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı  
Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı)  
Aşçı  
Temizlik Görevlisi(Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi)  
Gıda Mühendisi  
Aşçı Yardımcısı  
Beden İşçisi (Genel)  
Çamaşırcı (Genel)(Çamaşırhane Görevlisi)  
Bahçe Bakım Elemanı(Park Bahçe ve Koruların Bakımı)  

Alım yapan kurumlar ise şu şekilde:

ANKARA ÜNİVERSİTESİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
ERDEK BELEDİYE BAŞKANLIĞI 
TÜRKELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI
GÖYNÜCEK GELDİNGEN SULAMA BİRLİK BAŞKANLIĞI
MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI
DEMRE ÖĞRETMENEVİ HİZMET İŞLETMESİ
ÇARIKSARAYLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
BAYBURT ÖĞRETMEN EVİ

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlanlara başvuru yapacaklarda aranan başvuru genel şartları şu şekilde:

- Türk Vatandaşı olmak.

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

- Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

- Adayların işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları ve ilanda belirtilen özel şartlara haiz olması gerekmektedir.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

- İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-alım sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

- Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

BAŞVURU ADIMLARI

İŞKUR üzerinden yapılan kamu personeli ve kamu işçisi alımlarına başvurular internet üzerinden alınıyor. Başvuru adımları şu şekilde:

https://esube.iskur.gov.tr/

Yukarıdaki linke tıklayın ve iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda İŞ İLANLARI kısmına tıklayın. İş arama sayfasında ise İŞYERİ TÜRÜ yazan kısımda KAMU seçeneğini işaretleyin ve ARA butonuna tıklayın. İlanlar sıralanacaktır. 

UYGULAMAMIZI İNDİRİN VE KAMU İLANLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLUN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.