Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi KPSS'siz Güvenlik ve Temizlik Görevlisi Alımı Yapacak

İŞKUR üzerinden yayımlanan duyuruda Alaaddin Keykubat Üniversitesi bünyesinde istihdam etmek üzere sürekli işçi alımı yapılacağına yer verildi.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi KPSS'siz Güvenlik ve Temizlik Görevlisi Alımı Yapacak

İŞKUR üzerinden yayımlanan duyuruda Alaaddin Keykubat Üniversitesi bünyesinde istihdam etmek üzere sürekli işçi alımı yapılacağına yer verildi.

16 Kasım 2020 Pazartesi 09:10
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi KPSS'siz Güvenlik ve Temizlik Görevlisi Alımı Yapacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi güvenlik ve temizlik görevlisi alıyor.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan ilanda 2 kadroda istihdam etmek üzere sürekli işçi alımı yapılacağına yer verildi. Toplamda 30 sürekli işçi alımı için yayımlanan kamu ilanına başvurular bugün alınmaya başladı ve Cuma günü müracaatlar İŞKUR üzerinden sona erecek. İlana başvuru yapan adaylar kuraya tabi tutulacak ve kazanan adaylar bu şekilde tespit edilecek. 

GENEL ŞARTLAR

İlanın başvuru genel şartları şu şekilde:

- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye' de Meslek ve Sanatlarını serbestçe yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İş yerlerinde çalıştırılabilmelerine ilişkin Kanun Hükümleri Saklı Kalmak kaydıyla TÜRK vatandaşı olmak.

- 18 yaşını doldurmuş olmak.

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

- Anayasal Düzen ve bu düzenin işleyişine, Özel hayat ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu ve uyuşturucu madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma ve kovuşturma bulunmamak.

- Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,

-Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,

- Askerlik ile ilişiği olmamak. ( yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak )

- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

- Alınacak işçilerin deneme süresi 60 gün ( 2 ay ) olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süreleri beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.

- Başvuran adaylar işyerindeki çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılır.

- Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

-İlanın yayımlandığı tarih itibariyle Alanya İlçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak ve belgelendirmek.

ÖZEL ŞARTLAR

Beden İşçisi (Temizlik Hizmetleri):
1-657 sayılı Devlet Memurları Kanun’un 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2- En az İlköğretim-en çok Ortaöğretim mezunu olmak.
3- Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak

3 Kadın 7 Erkek Güvenlik Görevlisi:
1-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2- En az lise veya dengi okul mezunu olmak. En fazla Lisans mezunu olmak,
3- Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak.
4- 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 14. Maddesinde belirtilen Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarı ile tamamlamış olmak, Özel Güvenlik Kimlik (silahlı ya da silahsız) Kartına sahip olmak (Kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması gerekmektedir.)
5- Kadın adaylarda en az 1.63 cm boyunda olmak. Erkek adaylarda en az 1.70 cm boyunda olmak.
6- İç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

BAŞVURU

İlana başvurular esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılacak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.