VGM KPSS'siz Temizlik Personeli, 70 KPSS ile Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesine en az ilköğretim mezunlarından temizlik görevlisi, en az ön lisans mezunlarından ise güvenlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu.

VGM KPSS'siz Temizlik Personeli, 70 KPSS ile Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesine en az ilköğretim mezunlarından temizlik görevlisi, en az ön lisans mezunlarından ise güvenlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu.

16 Mart 2021 Salı 00:04
VGM KPSS'siz Temizlik Personeli, 70 KPSS ile Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi alacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından bugün Resmi Gazete'de bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda koruma ve güvenlik görevlisi kadrosunda istihdam etmek üzere 81 kamu personeli, temizlik personeli kadrosunda istihdam etmek üzere 23 personel alımı yapılacağına yer verildi.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

"Genel Müdürlüğümüz İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğüne bağlı birimlerde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” kapsamında “Koruma ve Güvenlik Görevlisi” pozisyonunda toplam 81 sözleşmeli personel alınacaktır"  ifadeleri ile yayımlanan duyuruda detaylar şu şekilde verildi:

BAŞVURU ŞARTLARI

İlanın başvuru koşulları şu şekilde:

1) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2) ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

3) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan diğer şartları taşımak ve bu madde gereğince güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

4) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5) Herhangi bir sözleşmeli pozisyonda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin feshi tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

6) Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, istihdam işlemleri yapılmış ise işlemleri iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

ÖZEL ŞARTLAR

1) Üniversitelerin en az iki yıllık ön lisans bölümünden mezun olmak,

2) 01.01.2021 tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak, (01.01.1991 ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)

3) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, (Asıl listeye giren adayların atama için bu belgeyi ibraz edeceklerinde belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)

4) Erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak, (Asıl listede yer alan adaylardan bir sağlık kuruluşundan alınan boy-kilo gösterir belge istenecektir.)

5) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 20’den fazla veya az olmamak, (Örneğin;175 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 75+20=95’ten fazla, 75-20=55’ten az olmaması gerekmektedir.)

6) Görevini yapmaya engel olabilecek sağlık problemi bulunmaması ile gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

BAŞVURU

İlana başvurular 22 Mart ile 2 Nisan 2021 tarihleri arasında alınacak. Başvurular internet üzerinden alınacak. Başvuru formu yayımlandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI

23 temizlik görevlisi alımında ise başvuru şartları şu şekilde:

- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

- İlan tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşını doldurmamış olmak,

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Kamu kurum ve kuruluşların özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak,

- Erkek adayların askerlik ile ilişiği olmamak (fiilen yapmış, muaf veya tecilli olmak).

- Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak, kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

- İşe alınacak işçilerin deneme süresi iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akitleri bildirim süresine gerek olmaksızın tazminatsız feshedilecektir.

- Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, istihdam işlemleri yapılmış ise işlemleri iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

- En az ilköğretim en fazla ön lisans mezunu olmak,

- İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine engel durumu olmamak,

- İlk başvuru tarihinden önce İstanbul ilinde ikamet ediyor olmak.

BAŞVURU

İlana başvurular İŞKUR'dan 22 Mart günü başlayacak. Başvuru ekranı açıldığında haberdar olmak için kamubulteni.com mobil uygulamasını indirin.

İlan metni için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İşsizz 2021-03-16 15:13:03

30 yaş sınırı 70 puan nedir ya polis mi alıyorsunuz

Avatar
GÖNÜL Açar 2021-03-16 22:02:48

Lütfen yaş sınırı olmasın 70 puan 'da olmasın

Avatar
Halil 2021-03-22 04:12:46

Adam şöför alıyor 75 puan yazmış memur aliyor kpss 55 yazmiş şaka gibi anki arabayı kpss sürecek saçma sapan maddeler hepsi dezgah başka Bi halt değil herkesin kendi adamı var önceden belli

Avatar
Halil 2021-03-22 04:13:53

Adam şöför alıyor 75 puan yazmış memur aliyor kpss 55 yazmiş şaka gibi anki arabayı kpss sürecek saçma sapan maddeler hepsi dezgah başka Bi halt değil herkesin kendi adamı var önceden belli