Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi KPSS'siz Lise Mezunu 50 İşçi Alımı Yapacak

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesine lise mezunu adaylar arasından hizmetli alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan şartı aranmadan yapılacak kamu işçisi alımında başvuru bilgileri yazımızda.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi KPSS'siz Lise Mezunu 50 İşçi Alımı Yapacak

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesine lise mezunu adaylar arasından hizmetli alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan şartı aranmadan yapılacak kamu işçisi alımında başvuru bilgileri yazımızda.

18 Şubat 2021 Perşembe 08:22
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi KPSS'siz Lise Mezunu 50 İşçi Alımı Yapacak

Van Yüzünyü Yıl Üniversitesi işçi alacak.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bir ilan yayımlandı. 18 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan kamu ilanında üniversite hastanesi bünyesine kura ile 50 kamu işçisi alımı yapılacağına yer verildi. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında yapılacak kamu işçisi alımında başvuruların İŞKUr üzerinden yapılacağı, alınacak adayların kura ve sözlü mülakat ile belirleneceğine yer verildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuruda bulunacak adayların aşağıdaki şartları taşıyor olması gerekmektedir:

• Türk vatandaşı olmak.

• Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

• Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

• Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, 30 yaşından gün almamış olmak.

• Askerlik ile ilişiği olmamak.

• İlanın yayımlandığı tarih itibarıyla, en az son bir yıldır Van İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak. (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.)

• Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;

a) Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.

b) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

c) Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

• Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

• Başvuran adaylar işyerindeki çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılır.

• Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

• Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle ilgili dal ya da dallarından mezun olmak.

• Adayların 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve dış mekânda çalışmasına engel durumunun olmaması.

BAŞVURU

İlana başvurular internet üzerinden, İŞKUR sayfasından alınacak. Başvurular 22 ile 26 Şubat 2021 tarihleri arasında alınacak. Başvuru ekranı açıldığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

İlan metni için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hasta bakıcı 2021-02-20 17:57:59

Şu il sınırlamasını bi kaldırın artık boş boş iş yapıyonuz yaa