TCDD Kadrolu İşçi Alımı Başvurusu Başladı: İşte İŞKUR Personel Başvuru Ekranı

TCDD tarafından İŞKUR 'da bir duyuru yayımlandı ve 60 kadrolu işçi alımı başvurusunun başladığına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri, İŞKUR 'da başvuru sayfası ve detaylar yazımızda.

TCDD Kadrolu İşçi Alımı Başvurusu Başladı: İşte İŞKUR Personel Başvuru Ekranı

TCDD tarafından İŞKUR 'da bir duyuru yayımlandı ve 60 kadrolu işçi alımı başvurusunun başladığına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri, İŞKUR 'da başvuru sayfası ve detaylar yazımızda.

28 Aralık 2020 Pazartesi 08:24
TCDD Kadrolu İşçi Alımı Başvurusu Başladı: İşte İŞKUR Personel Başvuru Ekranı

TCDD personel alımı başladı.

Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından geçen hafta bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda, farklı kadrolarda istihdam etmek üzere sürekli işçi alımı yapılacağına yer verildi. Duyuruda başvuruların İŞKUR dan 28 Aralık günü başlayacağına yer verildi. İlana başvurular az önce başladı. 

BAŞVURU DETAYLARI

Aile, ÇAlışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yayımlanan duyuruda detaylara şu şekilde verildi:

- Adaylar yapılacak sözlü sınavında sına kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

- Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan lokomotif tamircilerinden tam teşekküllü Devlet Hastaneleri veya Resmi üniversite hastanelerinden sağlık kurul raporu istenecektir.

- 7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

- İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

ALIM YAPILAN KADROLAR ve MEZUNİYET ŞARTI

TEZGAH MAKİNE VE TALAŞLI İMALAT İŞÇİSİ

LOKOMOTİF TAMİRCİSİ

ELEKTRİKÇİ

VAGON İMAL VE TAMİRCİSİ

KAYNAKÇI

VİNÇ OPERATÖRÜ

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

- İlana başvuru yapacak adayların KPS 'den en az 60 almış olması gerekmektedir.

BAŞVURU İŞKUR'DA BAŞLADI

Başvurular aşağıdaki adımları izleyerek yapılacak. 

https://esube.iskur.gov.tr/

Linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada iş arayan yazan kısımdan giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda İŞ İLANLARI yazan butona tıklayın. Son olarak iş arama sayfası karşınıza çıkacak. Burada İŞYERİ UNVANI yazan kısma TCDD yazıp ARA butonuna tıklayın. İlanlar aşağıda sıralanacaktır. 

KAMU İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sevgi 2020-12-28 14:51:51

Yeter ya 1 tane kadın alımı yok eger alım yapmayacaksanız kadınları bu bölüme almayın

Avatar
Gül 2020-12-28 09:50:36

Tahmil tahliye memuru başvurusunu nasıl iptal edebilirim. Yanlışlıkla başvuru yaptım

Avatar
Fatih 2020-12-28 13:44:10

Maaşları ne kadar bunların ve nerede görev yapılacak bilen varmı

Avatar
Asdhdhdj 2020-12-28 11:20:39

Başvurularıma gir ordan iptal et yazar zaten ordan iptal edebilirsin

Avatar
Özcan 2020-12-28 11:26:15

Tahmil tahliye zaten erkek alıyor başvuru guncelle de seçimini tekrar yap basit aslinda

Avatar
Kaan Baysal 2020-12-28 12:40:01

Alımları ortaöğretim mezunlarından yapsaydınız da keşke işi gerçekten bilen 15 yıllık tecrübesi olan meslek lisesi mezunlarıda başvuru yapabilseydi

Avatar
Yasemin 2020-12-28 13:01:41

Işe başladı ve askerlik zamanı geldi napicak bi işten çıkması mı gerekcek