Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS'siz Türkiye Geneli 826 İşçi Alımı Başvurusu İŞKUR'da Başladı 2020 (Güvenlik Görevlisi, Temizlik, Tarım Personel Alımı)

Tarım Bakanlığı bünyesine KPSS puan şartı aranmadan 826 işçi alımı yapılacağı açıklandı. Geçtiğimiz haftalarda Tarım Bakanı Pakdemirli tarafından müjdesi verilen kadrolu kamu işçisi alımı için başvuru duyurusu bugün geldi ve müracaatlar alınmaya başladı. İlana başvurular İŞKUR e sube sayfası üzerinden başladı. Biz de Kamu Bülteni olarak bu yazımızda Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımına dair başvuru bilgilerine, alım yapılan kadrolara ve adım adım başvuru anlatımına yer verdik. İşte detaylar.

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS'siz Türkiye Geneli 826 İşçi Alımı Başvurusu İŞKUR'da Başladı 2020 (Güvenlik Görevlisi, Temizlik, Tarım Personel Alımı)

Tarım Bakanlığı bünyesine KPSS puan şartı aranmadan 826 işçi alımı yapılacağı açıklandı. Geçtiğimiz haftalarda Tarım Bakanı Pakdemirli tarafından müjdesi verilen kadrolu kamu işçisi alımı için başvuru duyurusu bugün geldi ve müracaatlar alınmaya başladı. İlana başvurular İŞKUR e sube sayfası üzerinden başladı. Biz de Kamu Bülteni olarak bu yazımızda Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımına dair başvuru bilgilerine, alım yapılan kadrolara ve adım adım başvuru anlatımına yer verdik. İşte detaylar.

30 Aralık 2020 Çarşamba 07:59
Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS'siz Türkiye Geneli 826 İşçi Alımı Başvurusu İŞKUR'da Başladı 2020 (Güvenlik Görevlisi, Temizlik, Tarım Personel Alımı)

Tarım Bakanlığı 816 işçi alımı ilanı yayımlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada , farklı kadrolarda istihdam etmek üzere sürekli işçi alımı yapılacağına yer verildi. Yayımlanan ilana baktığımızda alınacak adayların kadrolu olarak istihdam edileceğine yer verilirken , atamaların kura ile yapılacağı öğrenildi. 

Toplamda 23 kadroya yapılan kadrolu kamu işçisi alımında başvurular bugün alınmaya başladı. İŞKUR üzerinden yapılan işçi alımında kadrolar şu şekilde:

Elektrikçi (Genel)  

Endüstriyel Bakım Onarım Teknisyeni/Endüstriyel Elektronik Teknisyeni  

Kamyon Şoförü  

Kimya Laboratuvarı Görevlisi  

İnşaat Teknolojisi Teknisyeni  

İş Makineleri Operatörü  

Laborant (Gıda)  

İş Makineleri Operatörü  

Aşçı  

Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt)  

Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik)  

Makine Bakım Onarım Teknisyeni/Makine Bakım Onarımcısı  

Gemici  

Marangoz  

Motorlu Araçlar Teknolojisi/Otomotiv Teknolojisi Teknisyeni  

Güvenlik Görevlisi (Silahlı)  

Laboratuvar Temizlik İşçisi  

Temizlik Görevlisi  

Sıhhi Tesisatçı  

Sıhhi Tesisatçı  

Otomotiv Elektrikçisi  

Tornacı (Torna Tezgahı İşçisi)  

Tarım İşçisi-Karma Çiftçilik (Bitkisel Üretim Ve Hayvan Yetiştiriciliği)  

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kadrolu kamu işçisi alımına başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki başvuru genel koşullarına sahip olması gerekmektedir:

- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

- İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını aşmamış olmak,

- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

- Bakanlığımızın ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde/mesleklerinde alımların il/ilçe düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

- Özel şartlarda belirtilen eğitim düzeyi ve belgelere ilan tarihi itibariyle sahip olmak,

- Mesleki niteliklerde aynı zamanda ehliyet şartı arananlar, mesleklerini yürütürken araç kullanma hizmetlerini yerine getirecektir.

- Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır,

- Alınacak işçilerin deneme süresi 90 (doksan) gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir,

- Adaylar gece çalışması, vardiyalı çalışma düzenini,  tarımsal faaliyet ve hayvan bakımı işlerinde görevini yerine getirmeye engel alerjik rahatsızlığı olmadığını ve idarenin unvanına uygun vereceği diğer işleri yapmayı kabul etmiş sayılır,

- Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Kura sonucu yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

EN AZ İLKOKUL MEZUNU

Tarım ve Orman Bakanlığı kadrolu kamu işçisi alımında başvurular en az ilkokul mezunu adaylar arasından KPSS 'siz yapılıyor. Kadın erkek diğer adaylarla ilgi alış verişinde bulunmak için TIKLAYIN

BAŞVURU ADIMLARI

Tarım Bakanlığı kadrolu işçi alımı başvurusu aşağıdaki adımları izleyerek yapılacaktır.

esube.iskur.gov.tr

Linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada iş arayan kısmından kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda İŞ İLANLARI yazan yere tıklayın. Daha sonra iş arama sayfası karşınıza çıkacak. Bu sayfada İŞYERİ UNVANI yazan kısmı göreceksiniz. Bu kısma TARIM VE ORMAN yazıp ARA butonuna tıklayın. Tarım Bakanlığı ilanları aşağıda sıralanacaktır. 

BAŞVURU SONRASI

Tarım Bakanlığı tarafındna başvuru sonrası işlemlere ilişkin şu ifadelere yer verildi:

"Her bir aday, İŞKUR'un internet sitesinde yayımlanan listedeki işyerlerinden sadece bir iş yeri ve meslek dalı için başvuru yapabilecektir.  İhtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir. Öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen ve talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirlenecektir. Noter kura çekimi 16/01/ 2021 günü saat 10:00'da Bakanlığımız merkez kampüsünde bulunan Atatürk Konferans salonunda gerçekleştirilecektir. COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla kuranın yapılacağı salona aday alınmayacaktır.  Kura sonuçları ve diğer duyurular https://www.tarimorman.gov.tr adresinde ilan edilecek olup adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. 6) Kura çekimi tarihi ve yerinde değişiklik olması durumunda https://www.tarimorman.gov.tr adresinden duyuru yapılacaktır"

SONUÇLARDAN , DİĞER KURUMLARIN İŞÇİ ALIMLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 30.12.2020 08:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ayşe 2020-12-29 09:35:27

İşkurda ilan çıkmıyor

Avatar
Laborant 2020-12-29 09:14:52

Tarım bakanlığini tebrik ediyorum biz laboratuvar teknikerlerini alim yapmayarak mağdur ettiği gibi teknisyen alımlarında üniversitesi mezunları başvuru yapamaz ibaresi koyuyor teşekkür ederiz sayın bakan

Avatar
Çıldıracağım 2020-12-29 10:08:02

Bunlar kafayı yemiş üniversite mezunları başvuramaz yazıyor iş kurdan baktım,siz önce üniversite mezununa iş bulun ulan biz harbi enyi imişz o kadar oku çalış didin üniversite mezunu başvuramaz bu zamana kadar size verdiğim oylar için utanıyorum beklersnz bundan gayrı milletten...

Avatar
Aynur 2020-12-29 09:49:30

Öyle bi alım yok ama

Avatar
Ayse 2020-12-29 09:17:42

Ben giremiyorum aradigin writers uygun sayfa bulunmamaktadir diyor

Avatar
.. 2020-12-29 08:57:31

Elektronik Haberleşme teknikerleri neden alınmıyor ? Bizlerde elektronik ve elektrik alt yapısı olan teknikerleriz.

Avatar
Hasan 2020-12-29 09:30:31

Sadece ankara ili ikamet istiyor heveslendik oladar

Avatar
Ak kadın 2020-12-29 09:46:13

Gene yaş sınırı var seçim zamanı o 40 yaşındakileri çağırırsınız