MEB En Az İlkokul Mezunu Kadrolu İşçi Alacak

Milli Eğitim Bakanlığı bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağına yer verildi. Kadrolu olarak yapılacak işçi alımında detaylar ve başvuru tarihi haberimizde.

MEB En Az İlkokul Mezunu Kadrolu İşçi Alacak

Milli Eğitim Bakanlığı bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağına yer verildi. Kadrolu olarak yapılacak işçi alımında detaylar ve başvuru tarihi haberimizde.

21 Ağustos 2019 Çarşamba 18:47
MEB En Az İlkokul Mezunu Kadrolu İşçi Alacak

MEB kadrolu işçi alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından DPB 'de bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az ortaokul mezunu adaylar arasından kadrolu işçi alınacağına yer verildi. Mülakat ve kura ile yapılacak personel alımında başvuru detayları şu şekilde;

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı taşra teşkilatı (Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü) okul ve kurumlarında çalıştırılmak üzere, 4857 Sayılı İş Kanunu ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımlarına yer verilen statülerde sürekli işçi alımı yapılacaktır

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda aşağıdaki genel şartlar aranmaktadır:

 • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.
 • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
 • Askerlik ile ilişiği bulunmamak. (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük ayılığı alıyor olmamak.
 • Sınavda başarılı olan adayların, çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında ve görevini devamlı olarak yapmasında bir sakınca olmadığına dair durumunu sağlık raporu ile belgelendirmek.
 • Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir
 • Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede yer alan, yalnızca bir iş yeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
 • Adayların, İŞKUR’da yayımlanan işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle, belirtilen bölümlerden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.
 • İşe alınacak işçilerin deneme süresi 30 gün olup deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.
 • Diğer hususlarda ve hüküm bulunmayan hallerde ilgili mevzuat ve yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılacaktır

İş arayan diğer kadın-erkek adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA KATIL

BAŞVURU TARİHLERİ

İlana başvurular 26.08.2019-30.08.2019 tarihleri arasında İşKUR üzerinden alınacak. Başvuru ekranı açıldığı anda bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emre 2019-08-21 19:10:09

Alimlar engelli ve mahkumlar icin mi tabloda Ben mi yanlis anladim ?

Avatar
Burcu yıldırım 2019-08-24 12:32:53

MEB temizlik görevlisi alımları başvurusuda mı 26 ağustos 30 ağustos arasımı

Avatar
Musa 2019-08-21 19:33:18

Sizinle çalışmak istiyorum kendime güvenim sonsuz amirlerimin bana verdiği işi sonuna kadar yapmaya çalisirim

Avatar
Dilek Atlı Kırklareli Merkez 2019-08-21 20:14:44

Kirklareli yokmu