Gazi Üniversitesi'ne İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Başladı

Gazi Üniversitesi hastanesi bünyesine en az ortaöğretim mezunu adaylar arasından sürekli işçi ve sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Gazi Üniversitesi'ne İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Başladı

Gazi Üniversitesi hastanesi bünyesine en az ortaöğretim mezunu adaylar arasından sürekli işçi ve sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.

15 Mart 2021 Pazartesi 08:44
Gazi Üniversitesi'ne İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Başladı

Gazi Üniversitesi işçi ve personel alımı.

Gazi Üniversitesi bünyesine en az lise mezunları arasından sürekli işçi ve sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.657 sayılı Kanunun 4/D maddesi kapsamında yapılacak işçi ve personel alımında başvurular alınmaya başladı. 

İlanlara baktığımızda 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik uyarınca 8 sürekli işçi ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’da Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’ da yer alan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre ise 6 sözleşmeli kamu personeli alınacağına yer verildi.

PERSONEL ALIMI

Sözleşmeli personel alımında detaylar şu şekilde:

- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

- Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak,

- 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. 3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

- Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.

- Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

Başvurular " https://personelilan.gazi.edu.tr/ " adresinden alınıyor.

İŞÇİ ALIMI

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak.

3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4) Kamusal haklardan mahrum bulunmamak

5) Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

6) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir. 7) İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir. 8) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan - sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

ÖZEL ŞARTLAR

1. Adayların Ankara ilinde ikamet ediyor olmaları gerekmektedir.

2. Adayların 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve dış mekânda çalışmasına engel durumunun olmaması.

3. Adayların en fazla 35 yaşında olmaları.

4. Adaylar, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.

Başvurular ALO 170 İŞKUR hattı üzerindne ya da esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden alınıyor. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
atakan hoşcan 2021-03-20 02:04:32

35 yaşından küçük kaç kişi var emekli veya yaşlılık aylığı alan ?