Balıkesir Üniversitesi KPSS'siz 115 İşçi Alımı Yapıyor (Güvenlik Görevlisi-Temizlik Personeli-Hasta ve Yaşlı Bakımı)

Balıkesir Üniversitesi hastanesi bünyesine en az ilkokul mezunu adaylar arasından KPSS puan şartı aranmadan sürekli işçi alımı yapılacağı açıklandı. Başvurular İŞKUR üzerinden başladı.

Balıkesir Üniversitesi KPSS'siz 115 İşçi Alımı Yapıyor (Güvenlik Görevlisi-Temizlik Personeli-Hasta ve Yaşlı Bakımı)

Balıkesir Üniversitesi hastanesi bünyesine en az ilkokul mezunu adaylar arasından KPSS puan şartı aranmadan sürekli işçi alımı yapılacağı açıklandı. Başvurular İŞKUR üzerinden başladı.

28 Mayıs 2020 Perşembe 08:51
Balıkesir Üniversitesi KPSS'siz 115 İşçi Alımı Yapıyor (Güvenlik Görevlisi-Temizlik Personeli-Hasta ve Yaşlı Bakımı)

Balıkesir Üniversitesi sürekli işçi alımı yapacak.

Balıkesir Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanna duyuruda en az ilkokul mezunlarındna kadrolu işçi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan şartı olmadan yapılacak işçi alımında adaylar güvenlik görevlisi, temizlik personeli ve hasta yaşlı bakım personeli kadrolarında istihdam edilecek. 

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Üniversite Hastanesi) bünyesinde istihdam edilecek personeller , 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi kapsamında, 4857 sayılı İş Kanunu ve “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında alınacak. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

- 18 yaşını tamamlamış olmak.

- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

- İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

- Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması (ruhsal ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

- Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 17 inci maddesi gereğince yapılacak sınavda başarılı olmak.

- Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir. (Başvuru yapan adayların başvuru sürecini Üniversitemiz internet adresinden takip etmeleri önem arz etmektedir.)

- Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

- Başvuruların tamamı kura çekimi için Üniversitemize gönderilecek ve ilgili adaylar süresi içinde istenen belgeleri Üniversiteye ibraz edeceklerdir.

- Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12 inci maddesi gereğince, istihdam edilecek kadro sayısının açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday, İŞKUR tarafından bildirilen başvurular arasından noter huzurunda çekilecek kura sonucunda belirlenecektir.

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

ALIM YAPILAN KADROLAR VE ÖZEL ŞARTLAR

İşçi kadroları ve başvuru özel şartları şu şekilde:

BAŞVURU BAŞLADI

İlana başvuru yapmak isteyen adayların başvurusunu İŞKUR üzerinden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Aşağıdaki adımları izleyerek Balıkesir Üniversitesi sürekli işçi alımı başvurunuzu yapabilirsiniz. 

https://esube.iskur.gov.tr/

Yukarıdaki linke tıklayın ve açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra açılan ekranda İŞ İLANLARI butonuna tıklayın.

Son olarak karşınıza iş arama sayfası çıkacak. Burada İŞYERİ TÜRÜ yazan kısımda KAMU seçeneğini işaretleyin ve ARA butonuna tıklayın. 

DİĞER İLLER İÇİN İŞÇİ ALIMI İLANI GELDİĞİNDE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.