Anadolu Üniversitesi 32 Daimi Personel Alımı Duyurdu

Anadolu üniversitesi, İşkur üzerinden başvuruların yapılacağı ilan edilen duyuruda il genelinde istihdam edilecek 32 engelli ve eski hükümlü ve terörle mücadelelerde malul sayılmayacak şekilde yararlanan işçilerdenpersonel alınacağını duyurdu.

Anadolu Üniversitesi 32 Daimi Personel Alımı Duyurdu

Anadolu üniversitesi, İşkur üzerinden başvuruların yapılacağı ilan edilen duyuruda il genelinde istihdam edilecek 32 engelli ve eski hükümlü ve terörle mücadelelerde malul sayılmayacak şekilde yararlanan işçilerdenpersonel alınacağını duyurdu.

24 Ocak 2022 Pazartesi 16:47
Anadolu Üniversitesi 32 Daimi Personel Alımı Duyurdu

Üniversitenin İşkur üzerinden alınacağını duyurduğu ilanda, 5 engelli vatandaş ile 27 eski hükümlü ve terörle mücadelelerde malul sayılmayacak şekilde yararlanan işçilerin alınacağını bildirdi. Başvurularda en az ortaöğretim mezunu şartı bulunmakta. Farklı kadrolara istihdam edilecek bu personellerin il genelinde değerlendirileceği açıklandı.

Başvuru tarihleri 

Başvuru tarihleri 24 Ocak 2022 ile 28 Ocak 2022 tarihleri arasında olacaktır.

Engelli Kadrosuna İstihdam Edilecek Personeller

 • Grafik Tasarımcı: 1 Personel
 • Görüntü ve Sistemleri Teknisyeni: 1 Personel
 • Fotoğrafçı: 1 Personel
 • Bilgisayar Destekli Grafik Tasarım Operatörü: 1 Personel
 • Sıhhi Tesisatçı/Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı: 1 Personel

Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan Kadrolarına İstihdam Edilecek Personeller

 • Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt): 2 Personel
 • Beden İşçisi (Genel): 11 Personel
 • Elektrik Pano Montaj İşçisi: 2 Personel
 • Mobilya ve Dekorasyon Montaj İşçisi: 1 Personel
 • Bahçe Bakım Elemanı (Park Bahçe ve Koruların Bakımı): 7 Personel
 • İnşaat Boyacısı/BoyacıBina: 4 Personel

Anadolu Üniversitesi ve bağlı birimlerinde Sürekli İşçi olarak istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR aracılığı ile Ortaöğretim mezunları için Noter Kurası ve Sözlü Sınav, Lisans ve Ön lisans mezunları için E-KPSS Puanı ve Sözlü Sınav yöntemiyle 5 (beş) Engelli İşçi ve ayrıca Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan 27 (yirmi yedi) işçi Noter Kurası ve Sözlü Sınav yöntemiyle alınacaktır.

• Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde Eskişehir İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen veya https://www.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

• Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler ilan/sınav/göreve başlama sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

• Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, öncelik durumu vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dâhil edilecektir.

• Ataması yapıldığı halde göreve başlamayanların, deneme süresi içinde işten ayrılanların, belirtilen süre içerisinde belge teslim etmeyenlerin/feragat edenlerin veya başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilenlerin yerine, mezkûr Yönetmelik hükümlerine istinaden yedek listeden atama yapılacaktır.

GENEL ŞARTLAR:

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve Özel Şartlarda belirtilen yaş şartlarını doldurmamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

5. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak, şartları aranır.

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

7. Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması.

8. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf)

9. İlan edilen işgücü talebinde belirtilen öğrenim durumu şartlarına son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak.

10. Kamu haklarından mahrum bulunmamak

11. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

12. Alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün (2 Ay) olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.

13. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin

16. maddesinde yer alan “Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listelerdeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir.’’ hükmü uyarınca Üniversitemiz tarafından yapılacak işçi alımında kura sonrası sadece sözlü sınav yöntemi kullanılarak sınav yapılacaktır.

14. Engellilerin, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmeleri gerekir.

15. Her aday, İŞKUR'da yayınlanan listede belirtilen bir meslek koluna başvurabilir.

16. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen "işe göndermede öncelikli olanlar" mezkûr yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHİ

Talep şartlarını taşıyan adaylar, 24.01.2022 - 28.01.2022 tarihleri arasında İŞKUR Eskişehir il müdürlüklerinden/ hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru Özel Şartlar İçin: TIKLAYIN

Son Güncelleme: 24.01.2022 17:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.