İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Habertürk Canlı Yayınında Soruları Yanıtlıyor

Bakan Soylu'nun Açıklamalarından Satır Başları:

Benim hayatta bu işlerin hiç birisinden korkum yok. Siyasi hayatımdan da, ailemden de, devletten de... Biz müslümanız Allah'a teslimiz. Alengerli işler yapıyorsak, toplumun bize verdiği emanete halel getirecek işler yapıyorsak korku dağları aşar. Ben tüm sorulara açığım. Tüm samimiyetimle cevap vereceğim.

Neler oluyora gelince, kısa bir özet geçmek isterim. Bu aylar başlayınca şunu söyleyebilirim, yani bir organize suç şüphelisi suçlusun

Bakan Soylu'nun Açıklamalarından Satır Başları:

Benim hayatta bu işlerin hiç birisinden korkum yok. Siyasi hayatımdan da, ailemden de, devletten de... Biz müslümanız Allah'a teslimiz. Alengerli işler yapıyorsak, toplumun bize verdiği emanete halel getirecek işler yapıyorsak korku dağları aşar. Ben tüm sorulara açığım. Tüm samimiyetimle cevap vereceğim.

Neler oluyora gelince, kısa bir özet geçmek isterim. Bu aylar başlayınca şunu söyleyebilirim, yani bir organize suç şüphelisi suçlusunu yıllarca herkesin bildiği tanıdığı, hayatının nereden geldiği, ne olduğu belli olan birisinin, iddiaları, iftiralarının hepsi saçmadır. Bunlarla ilgili hiç muhatap değiliz. Birinci ve ikinci videoda şahsımla ilgili de bir şey yok. Ben o zaman devreye girdim. Bir şey gördüm. Hepimiz eski Türkiye'yi biliyoruz. Bugün karşı karşıya olduğumuz süreçleri biliyoruz. Bir siyasal kadastrasyon gördük. Bir kötü plan, bir tasarım, bir kirli plan gördüm. Yani bir delinin bir her türlü sapkınlığının içerisindeki bir kişinin söylediği ipe sapa gelmez sözler olarak görmedim. Ben İçişleri Bakanıyım, İstihbaratımızda binlerce elemanımız var. Terör örgütleriyle, diğer organize suç örgütleriyle nasıl mücadele ettiğimizi biliyorum. 

Baktım ki, bir eleman, bir speakerlık yapıyor. Bir sözcülük ortaya koyuyor. İddiaları ve iftiraları tamamen boş olsa da devlete laf ediyor. Türkiye'ye güya kendi adına, tırnak içinde söylüyorum vesayet ortaya koymaya çalışıyor, herkese ipiniz elimde diyor. Bir sessizlik hakim. Neticede terörle mücadele etmişiz , terör ekonomisine darbe vurmuşuz, organize suç çetelerine darbe vurmuşuz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin uyuşturucuyla mücadelede en önemli sonuçlarını elde etmişiz. FETÖ ile mücadele ediyoruz, DEAŞ yanıbaşımızda Türkiye tüm bunlarla mücadele ederken, Türkiye'nin sahil temizlemesinden ürkerek, birileri bir hamleye giriyor. Yıl 2015 AK Parti genel başkan yardımcısıyım, Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri gelmeden önce MYK'de HDP ile Anayasa yapabiliriz diye cümle çıktı ağzından. Seçim geçti, seçim geçtikten sonra AK Parti çoğunluğu elde edemedi. Tek başına iktidar kuramadı. Ya CHP'ye, ya siyasal partilerle kurulacak. Bugünkü gibi hatırlıyorum. İlk MKYK toplantısında, bugün DEVA Partisinin başkanı Ali Babacan şunu söyledi, "Hiç bu işlere bakmamalıyız, ekonomiyi ayakta tutmalıyız" dedi. 

Hükümet gitmiş, nasıl hükümet kurulacak belli değil. Dedim ki, "Bizim sorumluluğumuz bugün bu değil, demokrasiyi ayakta tutmak. Hükümeti kimin kurabileceğine ait ön görümüzü ele koymak. Bu seçim tamamlanmamıştır, kampanya devam etmektedir. Kasım'da da seçim oldu. Bu arada ne oldu, Davutoğlu ve ekibi, CHP ile, AK Parti'nin iktidarı için can hıraş mücadele yaptı. Biz bir kısım arkadaşlar bunun doğru olmayacağını, Türk siyasetinin doğasına aykırı olacağını ortaya koyduk. Büyük bir mücadele başladı, Bir taraftan HDP ile anayasa yapabilme kabiliyetini ortaya koyan birisi, diğer taraftan CHP. Derdi ne? Derdi Recep Tayyip Erdoğan. Onu külliyede hareketsizlik bırakmak, ABD'nin planını hakim kılmaktı hedef.

Bunun doğru olmadığını, yanlış olacağını söyledik. Bir ara sayın Davutoğlu tam anlamıyla dengesi kayboldu, hepinizin odalarında neler konuşulduğunu biliyorum, dinletiyorum dedi. 

AYRINTILAR GELİYOR...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.