Zelenskiy’nin Poları Rekor Fiyata Satıldı

Rusya-Ukrayna Savaşın sembol görüntülerinden biri haline gelen Vladimir Zelenskiy’nin giydiği poları rekor fiyatla satıldı.

Zelenskiy’nin Poları Rekor Fiyata Satıldı

İngiltere’de Başbakan Johnson’un öncülüğünde düzenlenen müzayede de Zelenskiy’nin haki renkli poları tam 1 milyon 700 bin liraya satıldı. Johnson’ın, Kiev’e yaptığı ziyareti sırasında kendisine hediye edilen horoz şeklindeki çömlek sürahisi ve Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Klitschko’nun rehberliğinde bir Kiev turu da satışa sunuldu.

Müzayedeyi yöneten İngiltere Başbakanı Johnson, Zelenskiy’yi “Modern zamanların en inanılmaz liderlerinden biri” olarak nitelendirdi. Satılan ürünlerin paha biçilenden daha fazla fiyata satılması gerektiğini belirtti.

Johnson, “İster Zelenskiy’nin 50 bin sterlinlik poları için teklif veriyor olun, ister Belediye Başkanı Klitschko ile bir Kiev turu için teklif veriyor olun, ben buradan çok daha yüksek teklifler istiyorum. Belediye Başkanı Klitschko ile bir Kiev turu yaptım, güzel bir şehir. Buna değer” şeklinde konuştu.

Johnson, “Bu gece Ukrayna’yı destekleyin dostlarım, böylece büyük antik Avrupa başkenti Kiev bir daha asla tehdit edilemez ve Ukrayna bir kez daha bütün ve özgür olabilir” dedi.