YSK Seçmenleri Uyardı: O Vatandaşların Seçmen Kaydı Doldurulacak

Yüksek Seçim Kurulu tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada, seçmenlere önemli uyarılar yapıldı.

YSK Seçmenleri Uyardı: O Vatandaşların Seçmen Kaydı Doldurulacak

YSK tarafından bir son dakika uyarısı geldi.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından son dakika olarak geçilen uyarıda, resmiyette görünen adresinde oturmadığı tespit edilen vatandaşların seçmen kaydının dondurulacağına yer verildi. Söz Konusu uyarı şu şekilde;

"31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimine ilişkin bazı bölgelerde seçmen hareketinin olduğu ve bu hareketin muhtarlık seçimlerini etkilemeye yönelik olarak yapıldığı hakkında; basında haberler yer almakta olup, bazı ilçe seçim kurulu başkanlıkları ile siyasi partilerden de Başkanlığımıza bilgiler ulaşmaktadır.

4-17 Ocak 2019 tarihleri arasında muhtarlık bölgesi askı listeleri güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılmıştır. Yapılan tahkikat sonucunda beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtları dondurulacak olup, bu durumda olan seçmenler askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklardır.

Bu nedenle; seçmenlerimizin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olmaları, oy kullanma yetkileri bakımından yasal zorunluluktur."

Kamubulteni.com  | Ankara

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.