Youtube'a Telefondan Girenler Dikkat !

Popüler video izleme ve paylaşma platformu Youtube, yeni getireceği bir eklenti ile kullanıcılara daha iyi hizmet vermeyi hedef haline getirdi.

Youtube'a Telefondan Girenler Dikkat !

Mobilden video paylaşım platformunu ziyaret eden ve bu şekilde Youtube'ye girenlere iyi haber geldi.

Eğer popüler mesajlaşma uygulamasını izlerken kendinizi eko odasında bulduysanız ve bu durumu farkettiyseniz yalnız değilsiniz. Youtube'de yanda görünen ve ana ekranda karşımıza çıkan videolar, en sık izlediğiniz videolardan oluşuyor. En çok izlediğiniz videoların yanı sıra Youtube, izlediğiniz videoların içerikleri ile alakalı olan diğer videoları da izlemeniz için size öneride bulunuyor.

Bu sık kullanılanların yanı sıra araç çubuğunda en çok aradığınız kelimeler ve bu kelimelerle ilgili videolar karşınıza çıkıyor. Bu algoritmada ise kullanıcıların canı sıkılmaktadır. Çünkü araç çubuğunda aranan kelimelerle alakalı hep aynı videolar kullanıcıların karşısına çıkıyor. Sürekli aynı ve benzer içeriklerin olması ise kullanıcıları Betasus bıktırmaya başladı. Sürekli olarak aynı şeyin olması kullanıcıları farklı videolar izlemeye yönlendiriyor. 

Bu sorunu bilen ve bunun farkında olan Youtube yetkilileri, popüler video paylaşım ve izleme platformunun kendi kanalı olan Creator Insider'da Tom Leung aracılığı ile mobil uygulama için yeni Keşif sekmesini ekleyeceğini duyurdu. Eklenecek bu yeni sekme ile artık kullanıcıların farklı videolar keşfetmesinin önü açılacak ve kullanıcıların ufukları genişletilecek. 

Keşif sekmesi ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Keşif sekmesi, başka türlü rast gelmenizin mümkün olmadığı farklı türdeki konulara, videolara veya kanalları bulmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak yine de kişiye özel tavsiyelerde bulunur ve görüntüleme etkinliğinize dayanmaktadır."

Edinilen son dakika bilgilerine göre şimdi test aşamasında olan ve sadece bazı kullanıcılar için kullanıma sunulmuş olan bu yeni eklenti, iPhone kullanıcılarının yüzde 1'lik kısmı tarafından kullanılabiliyor. 

Kullanıcıların memnuniyetine göre devam etme kararı alacak olan Youtube, yakın zamanda bu eklentiyi masaüstü ile diğer mobil sistemlerde kulalnıma sunacak.

Kamubulteni.com  | Ankara